Manžel mi byl nevěrný a já se s tím neumím vyrovnat...ukončil to, snaží se, lituje, ale já mám neustále hrozne stavy úzkosti, bušení srdce, pocity na zvracení, téměř nejim.....je to čerstve, čekám, že to preboli, ale asi to sama nezvládnu. Mám se obrátit na odborného lékaře nebo zkusit nějaký přírodní preparat, který tyto stavy zmírní?
Dobrý den, přímo k vašemu dotazu, jestli se máte obrátit na lékaře-: Ano, můžete. Dobrý profesionál, lékař, vám doporučí psychologa (psychoterapeutickým způsobem se dá řešit problém, který popisujete slovy: "neumím se vyrovnat s tím, že.." To, že s tímto problémem souvisí vaše úzkostní stavy , už víte. Myslím si, že nejvhodnější je komplexní přístup, tedy lékař vám může předepsat medikaci na úzkost a zároven psycholog pracovat na zvládnutí vašeho krizového období ve vztahu s mužem i k sobě samé. Ano, v lékárnách si můžete taky koupit preparát na přírodní báze pro zmírnění zmíněných stavů.

Dobrý den, vaše stavy se nezmírní žádným preparátem, pouze prací na sobě a odpuštěním, které budete muset v sobě udělat, pokud budete chtít s mužem být. Nejde o to, aby to přebolelo, pocit který cítíte je v pořádku, je to emoce, která vám říká, že je něco špatně, či správně. Nikam nespěchejte s návratem dokud si nebudete jistá, že jste ochotná zapomenout. Pokud si s tím nebudete umět poradit, využijte odpobrnou pomoc.
Pokud člověk špatně zpracuje nevěru a ve vztahu pokračuje, většina vztahů stejně za čas končí k vůli výčitkám a nedůvěře, která se pak celým vztahem prolíná.
Krásný den.
Dobrý den, přijít na nevěru partnera je šokující a přináší to velký otřes a zranění. Také otázky, jestli má člověk ve vztahu zůstat, jaký to má smysl. Chápu, že se ve Vás "perou" velmi protichůdné pocity - a jejich výsledkem je úzkost. Její tlumení medikamenty i přírodními preparáty Vám pomůže, ale problém nevyřeší. Doporučuji obrátit se na dobrého psychoterapeuta. (Není to přiznání "kapitulace", ale naopak známka osobní zralosti - postavit se k problému čelem a postarat se o sebe a své potřeby.) Držím Vám palce!
Dobry den, pripojuji se, psychoterapie ci krizova intervence je na miste. I to co prozivate je adekvatni. Medikamenty ne. S pozdravem M. Sz.

u takto rozvinuté neurotické reakce přírodní preparáty příliš nefungují. Pokud už chcete situaci řešit nějakým preparátem, určitě vyhledejte ambulantního psychiatra.
Jinak doporučuji vyhledat psychoterapeuta.
Dobrý den, souhlasím s doporučením psychoterapie a jako nejúčinnější postup zde vidím zpětné vyrovnání se s tím, co se stalo. K tomu slouží nejlépe tzv. regresní metody, které dokážou efektivně a v poměrně krátkém čase "zahojit" starou ránu. Toto je potřeba udělat, aby Vás přešly pocity a úzkosti, které popisujete, a abyste byla schopna se na celou věc podívat s odstupem a muži odpustit. Dokud celou záležitost s terapeutem (nejlépe regresním) nezpracujete, bude stále uložena v podvědomí a uvedené pocity kdykoliv v budoucnu mohou znovu vyplout na povrch. Běžné konzultace (rozhovory) u psychologa zde obvykle nebývají tak efektivní. A léky - ty slouží pouze jako stabilizace tehdy, když už byste svou situaci vůbec nezvládala. Jak už uvedla kolegyně, příčina se tím neodstraní. Nezůstávejte se svým problémem sama, nemá cenu se trápit. Čekání , že to přebolí, by taky mohlo trvat hodně dlouho. S pozdravem Mgr. L. Skulilová, psycholog, terapeut
Doporučuji se obrátit na odborníka-psychologa. Snažit se porozumět tomu, proč se tato situace vůbec stala, co to vypovídá o Vašem vztahu a vytěžit z této zkušenosti to dobré pro sebe i Váš vztah.