Mám instabilitu L4 a L5. Navrhují mi operaci. Mám bolesti v oblasti levé hýždě, křížové kosti, při

Mám instabilitu L4 a L5. Navrhují mi operaci.
Mám bolesti v oblasti levé hýždě, křížové kosti, při chůzi mě začne narůstat bolest v hýždi, v boku, stehnu a začnu kulhat s nutností se zastavit a protáhnout levý bok.
Vše se začalo postupně vyvíjet po skoku do bazénu s následným pádem na pravé vnitřně zrotované koleno.
Je mi 58 let.
pokud jste již vyčerpal všechny možnosti rehabilitační léčby a stav se nezměni, poté je operace pravděpodobně nevyhnutelná. V případě že jste ještě fyzioterapeuta nenavštívil a aktivně s Vašimi obtížemi nepracoval, doporučila bych nejdříve zkusit konzervativní přístup. Podstatné ale také je, jestli nedošlo k poškození struktur po skoku do vody.

Dobrý den, nezaznela otázka. Pokud chcete názor, zda je operace nezbytná, tak souhlasím s kolegyni, abyste nejprve navštívil fyzioterapeuta, který Vás vyšetří, odebere podrobnější anamnezu a zjisti, zda jsou obtíže opravdu způsobeny instabilitou páteře.
Dobrý den, pokud se jedná opravdu o instabilitu L4/5, tedy nestabilitu obratlových těl v uvedeném segmentu, tak Vás pravděpodobně operace nemine. Diagnostika se poměrně obtížně provádí, nicméně v tomto případě by měly dostačovat funkční RTG snímky páteře, které odhalí co se děje na obratlových tělech během zátěže.
Pokud se tato diagnóza nepotvrdí, je určitě na místě konzervativní přístup aktivní rehabilitace. s pozdravem šulcová