Mám dotaz. Už přibližně 3 týdny mě trápí špatná nálada, smutek, výbušnost, nechuť něco dělat, únav

Mám dotaz.
Už přibližně 3 týdny mě trápí špatná nálada, smutek, výbušnost, nechuť něco dělat, únava, bez chuti k jídlu. Nemám z ničeho radost a nic mě nebaví. Je možné , že se jedná o depresi? A pokud ano, jak by se to mělo léčit?
Vážený pane,paní,
vaše potíže možná svědčí o subdepresi, či depresi, či j. Příčina, je-li zjistitelná, bude dobrým výchozím bodem pro další práci psychoterapeuta.Může jít o situační záležitost, nebo jinou. Léčit je tento stav nutné, aby se zabránilo opakování. Jak- to lze jen po návštěvě psychologa...můžete si povykládat o tom, co způsobilo tento stav..mnohé si nemusíte uvědomovat, ale v terapii tento náhled získáte a budete moci s tím něco udělat.
Srdečně Vás zdraví
PhDr. Marie Vignatiová,Podlesí 13 Brno

ano, může, ale také může být příčina somatická - např. porucha štítné žlázy. Nebo jen přirozená reakce na nějaký dlouhodobý stres, neřešený problém. Každopádně vaše tělo vám dává signál, že potřebujete nějakou změnu. Doporučuji domluvit si setkání s psychologem nebo psychoterapeutem, který vám pomůže zorientovat se ve vaší situaci a nalézt adekvátní pomoc. Někdy může pomoci i dobrý praktický lékař, který by vám měl doporučit patřičná vyšetření a poskytnout kontakty na odborníky.
S pozdravem,
Markéta Rozsívalová
Dobrý den, pro stanovení diagnozy, zejména diagnozy deprese či depresivní nálady, je nutné Vaše příznaky probrat obšírněji. Rozhodně je dobré tento stav nepodceňovat, a pokud důvod není zřejmý, potom Vaši životní situaci probrat s odborníkem. V tento moment bych doporučovala kvalitního psychoterapeuta, který může ihned použít intervenční techniky.
Zároveň je nutné říci, že zejména leden je pro tento typ problémů typický, ať se již jedná o nedostatek světla a tepla, nedostatek vitamínů nebo také posváteční čas, kdy v prosinci věnujeme pozornost nadcházejícímu období volna a Vánoc a v lednu již toto "vzrušení" z nadcházejícího odchází. Zároveň je konec roku přechodovým obdobím a často uvažujeme o své budoucnosti. Přeji Vám, abyste našel adekvátní podporu a vše se vyřešilo. Gábina Dymešová
Ano, může se jednat o depresi, ale bude potřeba konzultovat váš problém s lékařem (nejlépe psychiatrem) nebo klinickým psychologem. Podle vyšetření bude potom možné stanovit další léčbu. Zkuste se obrátit na zmíněné odborníky, pokud se váš stav "vleče" delší dobu (týdny, měsíce) a dále to neodkládat.
Evžen Panovský
Dobrý den, je to docela krátká doba na to, aby to byla deprese. Spíš tedy depresivní ladění či nějaká dlouhodobá nespokojenost. Doporučuji návštěvu psychoterapeuta a nalezení příčin Vašeho naladění...A následnou změnu v životě.Držím palce. PhDr. Renata Luxová