krmivo pro staršího pejska

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,jak nejlépe krmit staršího,vykastrovaného pejska?Pudlík 12 let,před 5 měsíci měl zánět varlat.Na UZ vyšetření nepříznivý nález.Z obavy před tragickou diagnozou provedena kastrace.Histologie nebyla provedena na mojí žádost.Nyní je v pořádku,běhá,má chuť k jídlu.Které granule jsou pro něj nejvhodnější?Kupovali jsme Acana tu ale nelze sehnat.Je nějaká kvalitní náhrada za Acanu-na ceně nezáleží? děkuji pudlík Denny
Dobrý den,
krmiva Acana jsou určitě výborná krmiva. Z domácích českých krmiv mohu doporučit výrobce Brit s řadou krmiv Brit Care, které je na úrovni vysoce premiových granulí, případně i krmiva N&D které paří ke krmivům bez příměsí obilovin. Určitě se, ale dají na našem trhu najít i další krmiva s vysokou kvalitou. Nejdůležitější je podívat se na obsah masa aby tvořil minimálně 60% a ideální je když jsou granule bez obsahu gluténu (lepku), který častokrát vyvolává alergické reakce.
Samozřejmostí je nutnost zvolit řadu senior pro starší psy.
Doufám, že jsem Vám mojí odpovědí alespoň trohu pomohl, v případě dalších otázek mně neváhejte kontaktovat.
S pozdravem Boris Seman, Veterinární ordinace Brno-Viínohrady.