Jak se vyrovnat se ztrátou manžela

Dobrý den, zemřel mi manžel. Žili jsme spolu 40 let. Naše manželství bylo naprosto bezproblémové. Vychovali jsme dva syny, kteří již mají své rodiny. Oba jsme měli práci, která nás bavila. Hodně jsme cestovali. Manžel musel na operaci, která neproběhla tak, jak lékaři předpokládali. Já se nemohu z té rány vzpamatovat. Žiji v domě se synem, ale máme každý svou domácnost. Já mám stále pocit, že jsem na obtíž. Jsou dny, kdy mívám "černé myšlenky". Ráda bych našla odbornou pomoc. Děkuji
Dobrý den, děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Přijměte upřímnou soustrast, mrzí mne, že jste přišla o svého manžela. Podle toho, co píšete, jste měli hezké a bezproblémové manželství o to je vaše ztráta bolestivější. Úmrtí blízké osoby je velice stresová událost a každý člověk potřebuje určitou dobu k tomu, aby se se situací vyrovnal. Tato doba truchlení může trval i půl roku, střídají se v ní emoce jako je zoufalství, vztek, pocity viny, až člověk dojde ke smíření se situací. Pokud budete chtít vaši situaci probrat osobně, obraťte se na mne prosím telefonicky a domluvíme si konzultaci.
S pozdravem, Daniela Voláková

vyrovnat se ze ztrátou manžela není jednoduché. Postupné zvykání si, že je člověk "sám", je psychicky náročné. Situace se může ještě komplikovat i s přicházejicími svátky a oslavami. Velmi přínosné je moci o svých pocitech a myšlenkách mluvit. Zde na známém lékaři je řada odborníků, kteří vám s vaší situací mohou pomoci. Mluvit můžete ale také s někým, kdo je z vašeho blízkého okolí, i to je přínosné.
Pokud ale stále hledáte odbornou pomoc, napište či zavolejte mi. Kromě soukromé praxe pracuji ještě v neziskové organizaci, která pomáhá lidem vyrovnat se smrtí blízkého. Ráda vám pomohu.
Přeji mnoho sil,
Věra Dufková