Dobry večer promiňte že ruším , ale chtěla jsem se zeptat. Když mi je 15 mám tolik problému které ne

2 Počet odpovědí:
Dobry večer promiňte že ruším , ale chtěla jsem se zeptat. Když mi je 15 mám tolik problému které nemám komu říct potrebuju někoho kdo mi pomůže s tím vším a napadl mě jediný tento způsob. Byly by jste tak hodný a řekli mi jestli bych tam někdy mohla přijít bez doprovodu rodičů ?? Děkuji za odpověď
Dobrý den,

určitě nerušíte - máte právo na to, abyste se cítila dobře, v pohodě, prostě fajn. Máte také právo hledat a nalézt psychologa či psychoterapeuta. Úplně nejlepší by bylo, kdybyste mohla někam chodit na individuální sezení.
Nejsem si jistá, jestli chcete přijít "bez doprovodu" nebo "bez souhlasu" rodičů. Bez doprovodu, ale se souhlasem rodičů je to úplně v pohodě a můžete se objednat. Bez souhlasu rodičů je malinko komplikovanější, ale možné cestičky jsou: Ověřovala jsem u kolegů, jaké možnosti mají 15letí mladí lidé bez souhlasu rodičů a v 15 letech můžete navštívit sama školní psycholožku nebo psychologa a také jakékoli krizové centrum nebo dětské krizové centrum (na internetu naleznete to, které je ve Vašem okolí). Tam vás vyslechnou a pomohou naleznout nejlepší další cestu, jak z potíží dál. Můžete také zavolat na jakoukoli linku důvěry nebo na specializovanou linu důvěry pro mládež, stačí do Googlu zadat heslo "linky důvěry". Za volání na linku důvěry neplatíte a pracovníci zachovávají mlčenlivost o všem, o čem se v rámci rozhovoru dozvěděli.

Chtěla bych opravdu velmi ocenit, že se pokoušíte dostat z trablů a trápení a moc držím palečky, aby bylo brzy lépe.

Stanislava Ševčíková