Dobrý večer, je mi 42, jsem z karlovarského kraje a 10 let jsem pracovala jako obchodní referent. Ž

Dobrý večer,
je mi 42, jsem z karlovarského kraje a 10 let jsem pracovala jako obchodní referent. Žádné problémy se mnou nebyly, zákazníci mě měli rádi. Firmu koupil nový majitel a nečekaně mi loni v srpnu nabídnul nižší pozici nebo výpověď - prý se tak rozhodl, důvod neuvedl. Na rozhodnutí jsem dostala jen 1 hodinu. V tom šoku jsem pdespsalal výpověď. Moc mě ranilo, že ani můj šéf se mě nezastal. Začala jsem se cítit méněcenná a bála se nové práce. Od listopadu jsem v nové práci, opět jako referent, ale jsem více ve styku se zákazníky a zjišťuji, že se jich skoro bojím. Do toho mi teď bude končit zkušební doba, takže jsem opět psychicky na dně. Doma o tom moc nemluvím, manžel je se mnou hned hotový, že jsem trapná. Netušila jsem, že mě to takhle sebere. Skoro těch 5 měsíců ani nevím, co je to radost. Žiju ve stálém strachu co bude dál. Nemohu se zbavit toho pocitu, ze mě zradil člověk, od kterého jsem to nečekala. Prosím o radu. Děkuji
Dobrý den, pro Vás by bylo nejvhodnější najít si (na internetu) regresního terapeuta, který se zabývá hlubinnou abreaktivní psychoterapií, aby Vám pomohl efektivně zpětně zpracovat to, co se stalo (náhlá výpověď, zrada šéfa, pocit méněcennosti) a také Vás zbavit Vašeho strachu. Jakmile byste se s událostmi vypořádala a vymanila se z jejich vlivu, v němž se stále nacházíte, Váš stav i pocit by se zlepšil. Je možné, že jste někdy v minulosti už zažila něco podobného (už jste někdy byla v podobných stavech - ?), v tom případě jsou Vaše reakce na události posledních měsíců zákonitě silnější (protože se sčítají se starými zážitky podobného rázu). V tom případě by bylo potřeba zpracovat i tyto starší negativní zkušenosti. Držím Vám palce.

Dobrý den. Důležité bude zpracovat vaše emoce, které cítíte. I když se může zdát, že vám to způsobil šéf, v podstatě je to muž a pocit, který cítíte je nevyřešené trauma z vašeho dětství, které vám způsobil také nějaký muž, kterému jste důvěřovala, čili otec. Problém má jediné řešení, zpracovat trauma a emoci, která vám vyvstává na povrch, zpracovat strachy a naučit se mít se ráda.
Mějte krásný zbytek dne.
Dobrý den. Výpověď z prace je velmi stresová událost v životě a my se s ní musíme nějak vyrovnat. Trvá to většinou nějakou dobu, někdy měsíce, než to přijmeme. Pokud se ještě navíc cítíte zrazená, přidává se další stres. Výsledkem pak mohou být deprese, úzkosti, somatické potíže (tělesné nemoci). Doporučuji vyhledat psychologa a s jeho pomocí vše probrat, vyrovnat se s touto situací a najít na ni jiný úhel pohledu. A jít životem dál. Držím palce.