Dobrý večer. Dlouho jsem zvažovala, zda tohoto portálu využít. Nakonec jsem se však přemohla a pros

1 Počet odpovědí:
Dobrý večer.
Dlouho jsem zvažovala, zda tohoto portálu využít. Nakonec jsem se však přemohla a prosím o pomoc nebo radu.
Je mi 24 let a jsem studentkou posledního ročníku na vysoké škole.
Už několik let mě trápí nekontrolovatelné stavy úzkosti, během kterých nemohu dýchat a reálně rozumně uvažovat. Mám strach ze smrti, ze zbytečnosti svého žití, z nekontrolovatelně ubíhajícího času. Nechápu proč se tímto moje hlava vůbec zabývá. Jsem rozumný člověk, který tyto věci chápe, ale pak přijde právě onen nečekaný stav úzkosti, který mě “sejme” a nemohu opravdu nic. Trvá to někdy i několik hodin v kuse, než se vzpamatuji. Většinou je to v noci, kterou pak probdím schoulená v klubíčku.
Proč se mi to děje?
Můj život je momentálně zcela perfektní, nic mi nechybí. Mám úžasnou rodinu, skvělého přítele, nádherné bydlení, kočku a ve škole se mi také daří. Dříve tomu tak však nebylo, ale z toho si už nic nedělám. Minulostí se prostě netrápím.
Na tyto stavy mi pomáhá lexaurin, který mi předepsal před lety obvodní lékař pro jedné tragické události. Nyní mám novou lékařku a bojím se ji o léky požádat. Asi z hrdosti nebo ze strachu. Já nevím. V rodině se berou psychické problémy jako ostuda, nemoc a nedostatek inteligence, že si člověk neporadí sám. Nemyslím si, že jsem hloupá, jen jsem už prostě zkusila vše, co bylo v mých silách.
Prosím o radu, už to moc nezvládám...
Za cokoliv budu velmi vděčná.
Děkuji a přeji krásný den

K.
Dobrý den! Plně souhlasím s kolegyní Jasovou. Pravděpodobně jde o panickou poruchu, která nesouvisí s tím, zda se vám aktuálně v životě daří či nikoli. Lexaurin je velmi dobrý jako tzv. SOS tableta, mít ho neustále u sebe a užít ho v okamžiku, kdy se nepříjemné pocity už nedají vydržet. Je to lék, na který rychle vzniká závislost, navíc panickou poruchu NELÉČÍ, jen dočasně potlačí příznaky (úzkost). Rozhodně vyhledejte psychiatra! Velmi rád se vám budu věnovat a na problému zapracujeme. Přeji poklidné Vánoce. A. Brigant