Dobrý den, zajímalo by mne, jak přesně fungují antidepresiva. A zda je možné, že antidepresiva při j

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, zajímalo by mne, jak přesně fungují antidepresiva. A zda je možné, že antidepresiva při jejich užívání zakrývají skutečný zdravotní problém (např. bolesti krční páteře vlivem špatného držení těla) a v podstatě fungují jako analgetika? Nebo to možné není a je jasné, že pokud pacientovi zaberou, je problém zcela určitě psychického rázu. Proto bych potřebovala vysvětlit jaké nervové buňky vlastně ovlivňují. Prosím nepište nic o dalších potřebných vyšetřeních jako rtg, MR apod. Moje otázka zní jinak. Děkuji velice
Dobrý den, antidepresivita , například SSRI jistě mají jistý analgetizující účinek . Celkově se zlepší prožívání a organismus se cítí lépe i po tělesné schránce. Ona totiž psychosomatika skutečně je významná. Tělo je odraz duše a naopak a vystupuje navenek celkově a vše souvisí se vším a je třeba na organismus nahlížet komplexně. Bolest stejně jako teplota není nemoc, ale varovný příznak problému, nemoci. A také je třeba si uvědomit , že i placebo efekt není zanedbatelný. Někdy i kapsle s cukrem přináší léčebný přínos. Antidepresiva upravují mediatóry mezi buňkami v CNS , není to jednoduché a určitě to nelze vyjádřit krátkým sdělením. SSRI - stěžejní skupina antidepresiv - třeba zpětně vychytávají Serotonin ve štěrbině mezi buňkami mozku. Hodně štěstí . Jahůdka