Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na situaci, kdy jsem v lednu 2019 začala znovu po roční pauze už

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na situaci, kdy jsem v lednu 2019 začala znovu po roční pauze užívat antikoncepci, z důvodu velkých bolestí, nepravidelnosti bez HA. Jsem nerodička, je mi 23 let. Tyto bolesti popisuju, tak, že mě bolí klouby zejména kolena, sotva vylezu z postele, a hrozně těžko se mi mluví, obrovské křeče v podbříšku, dva dny pouze proležím v posteli. Po menstruaci cca 1-2dny po se mi ještě asi 2x dělala krvavá cysta (44mm) (návštěva u gynekologa) vždy se nakonec vstřebala. Poté jsme nasadili jsme prvně HA Ayreen, první půl roku více méně bez problému, ale od srpna, jsem začala dostávat menstruaci přes prášky, v pauzách jsem jí měla také, kolikrát jsem to měla 4 dny, 2 dny špinění a poté jsem to dostala znovu (měla jsem to klidně 9 dní v kuse) poznám to podle bolestí, že mi začal opět cyklus. Tohle trvalo do září/října, poté jsem se gynekologem domluvila na změně antikoncepce a nyní od cca října mám náplasti EVRA a 2x jsem navštívila gynekologa, prvně, že to mám už 14 dní v kuse, poté už 21 dní v kuse (nasazen Ascorutine), a před dvěma dny mi začal opět další cyklus (přes pravidelně braní Ascorutinu, menstruace je slabší, ale cyklud jede opět na novo), opět poznám podle bolestí, které mám každý víkend a vždy je menstruace první dva dny silnější.
za ten rok jsem skončila v rukou cca 3 gynekologů, od každého padl názor na podezření, že mám Endometriozu, nevím ale furt důvod, z jakého důvodu mi toto nikdo nechce nechat podstoupit tento zákrok, aspoň abychom to mohli vyloučit, že tento problém nemám, a z respektu a úcty k lékaři, do toho nechci opravdu nikomu kecat, ale psychicky mě to celkem už odrovnává, jsem slabá, bez energie. s odporem k antikoncepci a k menstruaci. Co mi vlastně paní doktorka řekla ted naposled je, že musím ty první 3 měsíce vydržet (nová antikoncepce, tělo si zvyká) ale pokud mě ten samý problém trápil s antikoncepcí minulou a ted znovu a trvá to už opravdu dlouho, tak si opravdu nemyslím, že by to bylo tím, že mi HA nesedí... Děkuji za názor a radu.
Dobrý den. Jednou z příčinou Vašich potíží může být opravdu endometrióza. Zatím je znám jediný způsob jak ji diagnostikovat - a to je laparoskopická operace.