Dobrý den, včera mě na základě výsledků lékař sdělil nutnost provedení konizace děložního čípku a od

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, včera mě na základě výsledků lékař sdělil nutnost provedení konizace děložního čípku a odeslal mě do Vinohradské nemocnice (ATZ typ 3 BE u 1 a 5 HPV + typ 16). Zároveň mě informoval o tom, že aby se vše neopakovalo je třeva absolvovat očkování děložního čípku s podáním první dávky ještě před konizací. V opačném případě při prvním styku po konizaci opět HPV viry budu mít od partnera. Osobně bych se samozřejmě operaci ráda vyhla, a hlavně o tomto očkování mám smíšené pocity. V ordinacích lékařů jsou letáčky na různé vakciny, obávám se tak toho do jaké míry je to také samozřejmě marketing, vzhledem k ceně 12 000 Kč, která mi byla sdělena. Dočetla jsem se také, že schráněná jsem až po podání 3 dávky, která následuje až po cca půl roce. Tím mě samozřejmě napadá, že když nejsem do podání 3 dávky chráněná, partner mě stejně nakazí. Kde je tedy relevantní pravda? Nevím dle čeho se mám rozhodnout, abych nyní postupovala správně. Je mi 33 let a aktuálně již rok pracujeme na miminku, což se nedaří. Nerada bach tak něco podcenila, ale zároveň se nerada tzv, dopovala a podrobovala něčemu, co není nutné a mohlo mít různé důsledky. Také jsem se od jiného lékaře dozvěděla, že by měla být možnost vyšetření toho, zda a případně jaké mám protilátky, protože je prý možné, že je již v sobě mám a očkování by pro mě bylo zbytečné. Prosím proto o vaši radu, protože nejsem přesvědčena o nutnosti konizace a zejména provedení očkování. Moc děkuji, EM
Máte v sobě rizikové HPV virus 16 + cyto i kolpo nález- konizaci doporučuji. Vakcinaci /očkování/po výkonu
vřele doporučuji, ikdyž již není 100% ochrana, ale zlepší Vám to obranyschopnost proti HPV virům, které již v sobě máte. Ale pozor- vakcinace -aplikace -trvá 1/2roku a v tomto období se nedoporučuje těhotenství