Dobrý den. V poslední době zažívám v práci velkou koncentraci stresu přibližně 3x týdně. Jedná se o

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. V poslední době zažívám v práci velkou koncentraci stresu přibližně 3x týdně. Jedná se o rychlé pracovní tempo jednoduchých mechanických úkonů. Toto období ještě chvíli potrvá. Zajímá mě jestli se to může nějak projevit na fungování mozku, inteligenci.
Dobrý den,
že by Vám vinou krátkodobého stresu v práci kleslo IQ, to se asi nestane. :) Ale únava vyvolaná stresem a tlakem na výkon může způsobit, že se budete hůře soustředit a dělat chyby. To může při mechanické práci vést třeba ke zraněním.
Zkuste si do Vašeho týdenního režimu dát nějakou pravidelnou relaxaci: procházky, meditaci, sport (ale ideálně něco, co není orientováno na výkon), zkrátka něco, kde se zklidníte a dobijete baterie.

A pak také můžete zkusit přemýšlet, co je skutečnou příčinou stresu. Zkuste stres racionalizovat. Velmi pravděpodobně dojdete k tomu, že žádné velké drama - i když něšco třeba nestihnete - konat nebude.
Držím palce
Kg