Dobrý den, v pondělí jsem navštívila kvůli depresivním stavům specialistu, který mi dal spoustu r

v pondělí jsem navštívila kvůli depresivním stavům specialistu, který mi dal spoustu rad, jak se stavu zbavit, abychom mohli začít terapii. Antidepresiva neberu. Bohužel problém stále přetrvává, nejsem ani schopná jít do práce a nevím, jak si pomoci. Kamarád mi doporučil melatonin, je to dobrý nápad?
Děkuji
Spíše než melatonin bych zkusila přírodní kapky Bach Rescue Drops, které pacienti obvykle dobře snášejí a které jsou nenávykové.

A určitě by bylo dobré udělat test deprese a trochu se pobavit o tom, co prožíváte a co jsou příčiny stavu, který popisujte jako deprese.

Doporučuji proto vyhledat psychologa, který umí stnovit diagnozu a následně i doporučí příslušnou léčbu léky a/nebo terapiíí.
Pěkný večer

Klára Gajduškvoá

nejsem si úplně jistá, jestli jsem z dotazu porozuměla správně: jak se zbavit stavu, abychom mohli začít terapii -
mám tu zkušenost, že naopak zahájení terapie by teprve postupně mohlo vést ke zmírnění Vašich obtíží. Depresivní stavy určitě mají nějakou souvislost s Vámi, s Vaším životem, událostmi, tím, jak a co prožíváte a zpracováváte. Bylo by dobré, aby psycholog zhodnotil klinický stav, závažnost, zda jde o reaktivní depresi, která je často adekvátní vzhledem k tomu, co jste zažívala v nedávné nebo o vzdálenější době, nebo jde o depresi, která by mohla mít jiný podklad. Deprese (pokud nejde o dočasnou depresivní rozladu a reakci)nebývá "řešitelná" v rámci dnů nebo pár týdnů. Většinou se kloním k tomu, že nepomůže aplikace rad, ale porozumění při terapeutické práci tomu, co se s Vámi a ve Vás děje, pochopení smyslu toho všeho.
S užíváním melatoninu má vícero z mých klientů dobrou zkušenost jako podporou při pravidelné terapii. Je to však individuální.
Přeji Vám, abyste se brzy dostala do stavu, kdy bude možné opět chodit do práce a postupně se Vám při terapii dařilo lépe.
AM

úplně mi není zřejmé, jaké rady jste obdržela a co všechno máte dělat před tím, než začnete terapii? Co Vám v tom čase pomáhalo depresi zvládnout? Jací lidé Vám pomáhali tak, že jste se cítila lépe?

Přeji, ať brzy můžete začít pracovat s někým, ke komu máte důvěru a ať je brzy lépe.

Stanislava Ševčíková
Dobrý den, terapie je nezbytná. Pro konsolidaci Vašeho stavu, pokud nechcete užívat hned antidepresiva doporučuji zorientovat se v možnostech léčebných přípravků, které jsou dostupné bez předpisu. Bylinné preparáty Noni, Kudzu. Lze zvážit koupi - L tryptofan, Guajacuran, Novo Passit, Persen.... Zkuste se doptat na možnosti fototerapie, která zvyšuje syntézu serotoninu.