Dobrý den, v minulosti jsem měla těžké stavy úzkostí a panické ataky. Teď je to víceméně v pořádk

5 Počet odpovědí:
Dobrý den,

v minulosti jsem měla těžké stavy úzkostí a panické ataky. Teď je to víceméně v pořádku, ale pořád mám z něčeho strach. Přemýšlím co se může stát, nad smrtí, nad smyslem života a nevidím v něm význam. Pořád počítám roky, kolik mi asi zbývá, jak přijmu smrt atď. Radši ani nechci děti protože se bojím že se jim něco stane. Mám skvělou práci, bez stresu, hezký byt, vlastně "všechno" co by si člověk přál ale pořád nejsem spokojená. Před asi měsícem se mi objevili zdravotní potíže. Mám pořád jakoby pocit nutkání na močení a "svědí" mě močový měchýř. Lékaři na nic nemohou přijít. Ale už je to nesnesitelný a myslím na to že kdyby to mělo pretrvávat celý život tak to prostě nezvládnu. Vždy se rozpláču už z té zoufalosti že nevím co s tím. Dělali mi různé testy ale vše je v pořádku. Říkají že to může být i psychosomatická nemoc. Chtěla jsem psychologa anebo psychoterapeuta i předtím aby mi pomohl najít cestu jak se dostat z těch strachů a nepřemýšlet tolik nad smyslem života. Ale byla bych ráda kdyby byl znalej i v oboru psychosomatiky. Hledám někoho na Praze 4, 2, 3. Je možné že tato nemoc je psychického původu. Setkal se s tím už někdo? Děkuji moc.
Dobrý den. vaše obtíže jsou obvykle spojeny s historií Vaší a Vaší rodiny, s životními návyky a postoji, modely a způsoby ve vztazích.... určitě je dobré, že se chcete svěřit do péče terapeuta zaměřeného na psychosomatiku. Je to cesta dlouhá, ale bývá dost úspěšná. Najít znovu životní směr, být spokojená většinou vede k tělesnému prožitku spokojenosti, cítit se dobře i v těle. Možná se nemůžete dostat blíž k něčemu, co se týká Vašeho dětství, na co jste dávno zapomněla..... mohu Vám jen doporučit obrátit se na některého z odborníků. Já Vám mohu nabídnout služby, které poskytuji na Praze 1. Pokud trváte na Vámi uvedených destinacích, pak doporučuji obrátit se na Sociální kliniku, kde by Vám mohli dát bližší kontakt na některého terapeuta/tku praktikujícího ve Vámi uvedených částech Prahy. Pokud se rozhodnete využít mých služeb, pak na známém lékaři najdete bližší údaje k objednání (telefon, mail), ozvěte se. Jinak Vám přeji hodně štěstí.