Dobrý den, už cca 6-7 let mám problém se sebepoškozováním, deprese a nenávist sama k sobě. Začalo to

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, už cca 6-7 let mám problém se sebepoškozováním, deprese a nenávist sama k sobě. Začalo to už kolem 13 let. Dřív jsem si to tak neuvědomovala, ale čím déle to je, vidím, že v každé situaci kdy mám deprese a citím bolest, tak si ublížim. Může to být podle Vás nějaká psychická nemoc nebo se může jednat pouze o špatné snášení bolestivých situací a nevyrovnání sama se sebou? Děkuji
Dobrý den, z toho, co popisujete, by se mohlo jednat o tzv. hraniční poruchu osobnosti. K jejímu potvrzení nebo vyvrácení je však nutné komplexní psychologické vyšetření klinického psychologa. Pokud jste ještě své psychické potíže s odborníkem nekonzultovala, doporučila bych Vám jej vyhledat co nejdříve - psychiatra nebo klinického psychologa. Pro potíže tohoto typu je zásadní dlouhodobá pravidelná psychoterapeutická péče, která probíhá často současně i s užíváním léků v rámci psychiatrické péče.