Dobrý den Trpím nemoci - Torticolis spacscita, residualni vazivove změny s atrofizací m. SCM I si

1 Počet odpovědí:
Dobrý den

Trpím nemoci - Torticolis spacscita, residualni vazivove změny s atrofizací m. SCM I sin.

Pani doktorka s neurologie ještě napsala doplnění : jedna se o chronický stav s trvalim postižením svalu, je zhoršování funkčních potíží s věkem.

Pověděla mi že botuloxin který jsem bral bohužel neuspěl. Cvičit a cvičit.

A že by bylo v hodné ji k posudkovem lékaři.
Že je tam s níženi prac. Neschopnosti na 35 %

Děkuji za radu.Mám jít k tomu posudkovem.
Dobrý den,
torticollis spastica neboli cervikální dystonie se objevuje budto od narození nebo se jedná o dlouhodobé pozvolna se rozvíjející onemocnění. Nevím, jaký průběh je u vás, kde vám byl aplikován botulotoxin, zda jste byl ošetřen v Centru pro extrapyramidová onemocnění (Praha 1. LF UK Neurologická klinika v Kateřinské, v nemocnici u sv. Anny v Brně nebo centrum v Olomouci ve Fakultní nemocnici). Omezení práceschopnosti posuzuje posudkový lékař České správy sociálního zabezpečení, kam vás odesílá praktický lékař a podkladem k posudku je zpráva od neurologa. S pozdravem, MUDr. Věnceslava Svobodová