Dobrý den, rád bych se zeptal, zda-li může mít vliv hypermobilita na pulzativní šelest v levém uchu

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda-li může mít vliv hypermobilita na pulzativní šelest v levém uchu (tep slyším jen v určitých polohách a změnách, například při předklonu, ohnutí, prudkém pohybu... ovšem v normální poloze vymizí).
Může hypermobilita způsobit "volnost" vazů v krční oblasti, a tím donutit fungovat abnormálně svaly, které jsou kvůli tomu ztuhlé a zužují vertebrální tepny? ... Tím bych poté slyšel to víření jako tep v uchu.
Díky za odpověď.
Dobrý den,
máte pravdu v tom, že u hypermobilních jedinců dochází k většímu zapojení svalstva při zpevnění jednotlivých částí těla. Že by to ovšem mohlo způsobovat to, co popisujete, samo o sobě, bych nečekal - šelest v uchu může mít více příčin, které je výhodné vyloučit vyšetřením lékaře specialisty (ORL apod.) a fyzioterapeuta, který dokáže taktéž často vyřešit tyto obtíže - typicky by se jednalo o široké spektrum věcí od blokády krční páteře přes zvýšené napětí svalstva a zřetězení napětí až po funkční obtíže v oblasti ucha samotného.
S pozdravem
Petr Šádek