Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli se kontrolní preventivní testy na pohlavně přenosné choroby d

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jestli se kontrolní preventivní testy na pohlavně přenosné choroby dají provést v rámci preventivní kontroly u obvodního lékaře, nebo je třeba navštívit dermatovenerologickou ambulanci, nebo lékaře.
Jsem bez jakýchkoliv příznaků a rád bych opravdu jen kontrolní testy v rámci zodpovědnosti.
Předpokladám, že je nutné obvodního lékaře o tyto testy speciálně požádat, ale nejsem si jistý, zda mně nebude chtít odeslat na specializované odběrové místo. Pokud nemám akutní problém, tak mně připadá logické provést toto vyšetření společně s klasickým odběrem krve a moči při prventivní kontrole.
Také by mě zajímalo, jestli je toto vyšetření hrazeno ze zdravotního pojištění, v opačném případě o jakou částku se jedná.
Děkuji za Váš čas a odpověď.
Dobrý den, tak pokud se chováte zodpovědně, proč byste měl být nakažený? Pokud máte potíže, navštivte dermatovenerologií, tam už lékař sám rozhodne, které testy je potřeba udělat. Pokud jste bez potíží, lékař NENÍ povinnen, testy udělat! Možná v ČR existují laboratoře, kde Vás za cash anonymně otestují. V rámci preventivní prohlídky se opravdu testy např. na HIV nedělají.. nejedná se o "preventivní" test. V rámci preventivních testů Vám odeberou krev na krvinky, cholesterol, atd.. ale HIV? Na tento test navíc musíte dát souhlas, alespoň tak to fungovalo za mých dob na interním oddělení... S pozdravem, MUDr. K. Šochová.