Dobrý den. Ptám se ohledně situace s COVIDem a vyšetření u praktického lékaře. Můj praktický mi teda neodpovídá, proto se ptám tady. V případě nemoce, jako například angína, tonsilitida apod. je nutno předložit negativní test o COVIDu? Teplotu nemám, ani žádné "běžné" příznaky koronavíru (ztráta čichu, chuti, bolesti svalů atd.), jenom mě strašně bolí v krku při polykání a mluvení, trochu mě bolí i samotná šíje při otáčení hlavy. Termín testování je možný pouze za týden (v Brně), takže nevím, zda-li můžu lékaře navštívit? Děkuji za odpověď.

MUDr. František Rolínek
Praktický lékař
33 názor
Brno

Dobrý den, ve Vašem případě žádné testy na covid nemusíte dokládat - zkonzultujte své potíže se svým prakt. lékařem - telefonem, emailem, pošle obr svého hrdla. A domluvíte se na dalším postupu. Většina bolestí hrdla je virového původu a do několika dní se zlepší i bez léčby. Případný recept nebo PN se dá také vyřešit telefonem. S pozdravem

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz