Dobry den, prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci. Mam za sebou uz spoustu zkusenosti. Cesto

4 Počet odpovědí:
Dobry den,

prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci.
Mam za sebou uz spoustu zkusenosti. Cestoval jsem nekolik let po Svete a take jsem pracoval na ruznych mistech. Problem je zrejme s mou minulosti ve ktere jsem byl sikanovany spoluzaky a od rodicu se mi take tolik lasky nedostavalo, jelikoz ji smerovali vice na meho bratra. Mam velke potize, udrzet si s nekym delsi kontakt a tak se citim velmi casto osamocen. Nedokazu si najit nove pratele. Dostal jsem se do stadia, kdy uz nedokazu mit radost ze zivota. Citim se jako bych uz vse zazil a zustal sam. Je to velmi demotivujici pocit, ktery me odrazuje, od smichu a od radosti. Drive, hlavne na cestach jsem nesl samotu velmi tezce, nekdy jsem myslel i na to nejhorsi, ale z toho jsem se vicemene dostal a ted uz to tak emocne neprozivam. Citim se, jako kdybych ztratil motivaci do zivota. Stal se ze me z velke vetsiny negativni clovek, ktery se ale chce zmenit, jen to pravdepodobne nedokaze sam. Velmi casto premyslim, hlavne kdyz se citim osamocen, ze by mi mohl pomoci pes, ale nerad bych pred necim utikal, protoze vim, ze byse to urcite vratilo.

Byl bych Vam moc vdecny za napsani par radku od zkuseneho psychiatra.

Mockrat dekuji
Dobrý den. Váše potíže mohou mít mnoho příčin. O některých dokonce píšete sám. Blíží se čas svátků vánočních, což je čas, kdy se lidé setkávají, sdílejí a přejí si vše dobré. Když se člověk cítí osamocen, bývá v tomto čase plný zármutku a beznaděje...... dobře tomu rozumím. V každém případě bych Vám doporučila v případě, že se ocitnete na pokraji zhroucení nebo při myšlenkách "na to nejhorší", tedy ublížit si nebo vzít si život, zkuste se nejdříve obrátit na odborné pracoviště, kde Vám pomohou z nejhoršího a doporučí následnou službu. Jde například o Centrum krizové pomoci, které sídlí v areálu Psychiatrické nemocnice v Bohnicích, nebo Krizové centrum RIAPS, které najdete na Žižkově v ulici Chelčického. V každém případě bude vhodné co nejdříve navštívit psychiatrickou ordinaci a konzultovat možnosti léčby, zároveň začít docházet na psychoterapii, která je většinou zaměřená na provázení klienta v náročných životních situacích. Pravdou je, že na těžkosti života je dobré nebýt sám, nechat si pomoci.... a když nejsou blízcí, rodina, pak je terapie tou nejlepší volbou. V případě, že se rozhodnete takovou možnost využít, můžete se na mě obrátit se žádostí o termín. Přeji hodně štěstí. R.Košňarová