Dobry den, prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci. Je mi 26 let a mam za sebou uz spoustu zkusen

Dobry den, prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci.
Je mi 26 let a mam za sebou uz spoustu zkusenosti. Cestoval jsem nekolik let po Svete a take jsem pracoval na ruznych mistech. Problem je zrejme s mou minulosti ve ktere jsem byl sikanovany spoluzaky a od rodicu se mi take tolik lasky nedostavalo, jelikoz ji smerovali vice na meho bratra. Mam velke potize, udrzet si s nekym delsi kontakt a tak se citim velmi casto osamocen. Nedokazu si najit nove pratele. Dostal jsem se do stadia, kdy uz nedokazu mit radost ze zivota. Citim se jako bych uz vse zazil a zustal sam. Je to velmi demotivujici pocit, ktery me odrazuje, od smichu od srdce a byt pozitivnim clovekem. Drive, hlavne na cestach jsem nesl samotu velmi tezce, nekdy jsem myslel i na to nejhorsi, ale z toho jsem se vicemene dostal a ted uz to tak emocne neprozivam. Citim se, jako kdybych ztratil motivaci do zivota. Stal se ze me z velke vetsiny negativni clovek, ktery se ale chce zmenit, jen to pravdepodobne nedokaze sam. Velmi casto premyslim, hlavne kdyz se citim osamocen, ze by mi mohl pomoci pes, ale nerad bych pred necim utikal, protoze vim, ze byse to urcite vratilo.
Byl bych Vam moc vdecny za napsani par radku od zkuseneho/ne psychiatra/icky.
Dekuji
chtěla bych Vás ocenit za Vaši schopnost sebereflexe a vhledu do svého života. Máte již spoustu zkušeností, ale přesto se chcete změnit, ale možná je obtížné realizovat změnu sám. Píšete, že nesnadně hledáte radost ze života a také velmi obtížně hledáte nové přátele. Jak konkrétně Vás obohatilo cestování na Vaší cestě?
Zajímalo by mě, co všechno jste již vyzkoušel ve Vaší snaze být více "plněji" s lidmi? Jak jste si vynahradil to, že jste nedostal tolik lásky, kolik potřebujete, od rodičů, i ve škole od spolužáků? Pomohl Vám někdy někdo? Kdo? Dělíte se se svými cestovatelskými zážitky, např. v nějakých přednáškách či projekcích? Píšete, že by Vám možná pomohl pes, ale nechcete před něčím utíkat - co tím přesně myslíte, jak by mohlo přátelství s psíkem představovat útěk a před čím? Píšete, že máte pocit, jako byste již vše zažil a zůstal sám - kdy v minulosti jste měl naposledy pocit, že jste dosud nezažil všechno a nebyl jste sám, dovedl se smát od srdce a byl přiměřeně pozitivním člověkem?
Napadlo Vás někdy vyzkoušet si chodit s "někým povídat" v terapii? Třeba by Vám takové setkání pomohlo najít cestu z Vaší současné situace na cestě a dobrodružství života.

Přeji vbrzku pohodové dny,

Stanislava Ševčíková

Dobrý den. Rozumím tomu, že obtíže, které popisujete snižují dlouhodobě kvalitu vašeho života a hledáte možnosti jejich řešení. Rád bych vás podpořil v myšlence „nebýt na to sám“. Odbornou pomoc vám mohu jen doporučit. Jsem přesvědčen, že společně s psychologem či terapeutem budete schopen svou situaci nejen nově nahlédnout, ale s jeho pomocí budete schopen realizovat i změny, které povedou i ke zlepšení kvality vašeho života. Jeden úžasný zdroj již máte. Jste k sobě upřímný a umíte si o pomoc říci, to je výborný základ. Přeji vám, ať se posunete ještě dál a vyhledáte si pomoc konkrétního odborníka. Čím dříve to uděláte, tím dříve se může měnit i váš život k lepšímu. Přeji vám hodně zdaru.
děkuji za projevenou důvěru. Je dobře, že jste se rozhodl se svým trápením svěřit a nebýt na ně sám. Prožil jste nelehké chvíle a dokázal se s nimi vypořádat. Z Vašeho vzkazu je cítit smutek, píšete o ztrátě motivace do života. Přemýšlíte o psovi, zároveň se ke svému problému stavíte čelem, nechcete utíkat. Rozhodně bych Vám doporučila vybrat si psychoterapeuta, který by Vám vyhovoval a s jeho pomocí znovu nalézt smysl života, radost a zapracovat na sociálních vazbách. To nejdůležitější jste již udělal - tj. rozhodl jste se, že chcete něco se svým životem udělat. Pokud nevíte, na kterého terapeuta se obrátit, napište mi v jakém (nebo u jakého) města bydlíte a ráda Vám pomohu někoho najít.
Držím Vám palce,
Pavla Doláková
vidím jako hodně konstruktivní, že chcete měnit stav, který vám nevyhovuje. Ten první důležitý krok už máte za sebou. Asi se s tím potýkáte již delší dobu, ale o to důležitější je, že se svým způsobem nevzdáváte a cestu ke změně hledáte. Pokud to vnímáte tak, že to nezvládnete sám, nebojte si říct o dlouhodobější pomoc či podporu.