Dobry den, prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci. Je mi 26 let a mam za sebou uz spoustu zkusen

Dobry den, prosim Vas o pomoc s mou zivotni situaci.
Je mi 26 let a mam za sebou uz spoustu zkusenosti. Cestoval jsem nekolik let po Svete a take jsem pracoval na ruznych mistech. Problem je zrejme s mou minulosti ve ktere jsem byl sikanovany spoluzaky a od rodicu se mi take tolik lasky nedostavalo, jelikoz ji smerovali vice na meho bratra. Mam velke potize, udrzet si s nekym delsi kontakt a tak se citim velmi casto osamocen. Nedokazu si najit nove pratele. Dostal jsem se do stadia, kdy uz nedokazu mit radost ze zivota. Citim se jako bych uz vse zazil a zustal sam. Je to velmi demotivujici pocit, ktery me odrazuje, od smichu od srdce a byt pozitivnim clovekem. Drive, hlavne na cestach jsem nesl samotu velmi tezce, nekdy jsem myslel i na to nejhorsi, ale z toho jsem se vicemene dostal a ted uz to tak emocne neprozivam. Citim se, jako kdybych ztratil motivaci do zivota. Stal se ze me z velke vetsiny negativni clovek, ktery se ale chce zmenit, jen to pravdepodobne nedokaze sam. Velmi casto premyslim, hlavne kdyz se citim osamocen, ze by mi mohl pomoci pes, ale nerad bych pred necim utikal, protoze vim, ze byse to urcite vratilo.
Byl bych Vam moc vdecny za napsani par radku od zkuseneho/ne psychiatra/icky.
Mockrat dekuji
Dobrý den.
Je moc dobře , že si své rozpoložení uvědomujete a chcete ho změnit. Někdy pomůže i maliičkost-kamarádi, pejsek, jak vás už napadlo.. Ale ta podstata osamocení tam zůstává-někde uvnitř.. Možná potřebujete někam patřit, mít pocit smysluplnosti života.. Zkuste se na to zaměřit-chodit mezi lidi, neizolovat se., mít něco, co vals baví.A třeba hledat i nějakou přítelkyni.. Jinak více pomoci je možné při sezení, na terapii. Je možné, že může jilt o lehčí formu deprese. Pokud budete chtít, ráda vám nabídnu sezení.. Johana Kroupová

Dobrý den, děkuji za důvěru a dotaz. Je mi líto, že jsem si ho všimla až teď a odepisuji tedy s velkou prodlevou.
Z toho, co jste popsal, vnímám, že je pro vás život místem, kde se cítíte hodně sám. Lidi, kteří hodně cestují nebo často mění místo působnosti se s podobnými pocity někdy setkávají. Může to vycházet i z toho, že raději nenavozují nová přátelství, protože už mají zkušenosti s tím, že po přesunu na nové místo přátelství stejně zanikají. Ale neznám vás, nevím, jak moc to může zapadat do vašeho životního příběhu. Pocity osamělosti mohou být vyčerpávající. Píšete, že jste ztratil motivaci do života, že se z vás stal negativní člověk. Vnímám ale naději v tom, co píšete dále. Že se chcete změnit. Cítíte tedy potřebu změny. Už jen to, že jste napsal tento dotaz, vnímám, jako první možný krok k tomu, abyste změny ve vašem životě mohl nastartovat. A pokud to nedokážete sám, vyberte si terapeuta/terapeutku, který může "jít" po vašem boku a tou cestou za změnou vás provázet.
Píšete, že byste byl vděčný za napsání pár řádků. Bohužel neexistuje recept na šťastný život a zpracování témat, která píšete, nalezení nové motivace a nové cesty, vždy chvíli trvá a vyžaduje soustavnější práci za sobě. Věřím tomu, že cesta vždy nějaká existuje.
Přeju vám hodně štěstí na té vaší.
S pozdravem Markéta Jarolímková
Dobrý den.
Velmi ráda bych Vás provázela při hledání řešení Vaší tíživé životní situace. Pokud byste měl zájem o terapii a další spolupráci, nabízím možnost domluvy termínu formou mailu či telefonu. Bližší informace ( kontakt, způsob práce, cena) jsou možné k nahlédnutí na mých stránkách.
Přeji vše dobré.
H. Řepová
Dobrý den, Váš problém je řešitelný, ale ne takto písemně. Jsem psychoterapeutka, mám mnoho zkušeností s léčením podobných stavů, ale je nutná osobní konzultace. Pokud byste toho chtěl využít, zadejte si mé jméno do vyhledávače v googlu a tam najdete na mne kontakt. Jinak pravidelně píšu do časopisu Regenerace a také pravidelně dělám přednášky v Městské knihovně v Praze. Nashledanou. PhDr. Helena Šalátová

je mi moc líto, čím si procházíte: Kdy naposledy jste se zasmál od srdce? Myslím, že už tento Váš dotaz ukazuje, že stále (maličko) pozitivním člověkem jste, poněvadž jste neztratil naději, že bude lépe a že pomoc existuje. V čem ještě máte naději, že bude lépe?

Přeji pohodové dny, pokud to jde, a ať je brzy lépe,

Stanislava Ševčíková