Dobrý den, prosím o radu... dnes ráno partner vyměňoval propan-butanovou lahev u vařiče, a protože tato bomba měla pravděpodobně poškozený závit, začala unikat a nešla zavřít. Já jsem 26tt a v tu chvíli jsem u toho nebyla, ale jakmile jsem uslyšela syčení, ihned jsem tam běžela a začala otevírat všechna okna, která byla možná, abych vytvořila průvan. Únik mohl trvat cca 2-3 minuty a já většinu času u toho byla a "dýchala" to, i když jsem se snažila co nejméně. Teď se ale strašně bojím, jestli to nemohlo nějakým způsobem poškodit miminko :-(... Předem moc děkuji za Váš názor

Gynekolog
31 názor
Varnsdorf

Uklidněte se, propan-butan rozhodně není prudce jedovatý, aby to mohlo poškodit plod, když to nepoškodí vás (otravou, bezvědomím a pod.). To byste nemohla ani vyjít na ulici, kde jezdí auta a autobusy. Propan-butan ohrožuje především zadušením, když vytěsní kyslík z vdechovaného vzduchu (a to omdlíte), nebo narkotickými účinky na mozek při vysokých koncentracích. To, co cítíte při úniku, není propan-butan, ale látka (merkaptan), která se přidává - i do zemního plynu či svítiplynu - právě proto, aby ho člověk včas cítil.


Gynekolog
5 názor
Brno

Potvrzuji, souhlasím. Žádné obavy. Počínala jste si správně.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.