Dobrý den. Prosím o nějakou možnost konzultace ohledně syna (20 let) , byl minulý rok hospitalizován

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Prosím o nějakou možnost konzultace ohledně syna (20 let) , byl minulý rok hospitalizován na psychiatrickém oddělení v Mostě, kde byl asi týden. Nevím přesně o jakou diagnostiku - chorobu se jedná, má ve zprávě - smíšená schizofréní porucha, bez přesného určení. Měl problémy s marihuanou. Vím, že dostal nějaké prášky a je měl by dojíždět na kontroly k panu doktorovi do Teplic. Přerušil školu a bydlí společně s bývalou manželkou, která spíše preferuje léčení bylinkami. Po návštěvě u mne došlo skoro k napadení mé osoby, kdy jsem ho musel upozornit na možnost zavolání policie. Podle mne léky nebere a na kontroly nejezdí v termínech objednání. Spolupráce s ním vázne. Co tedy dělat když je dospělí a nechce moc spolupracovat ani s rodiči. Bojím se , že se jeho stav může zhoršovat. Děkuji.
Dobrý den, někdy je to těžké vidět dospělé děti a přiznat si, že nemáme žádnou možnost jak jim pomoci, pokud sami nechtějí. Rozumím tomu, že chcete, aby byl šťastný, aby se měl dobře, ale pokud odmítá terapie, léky, odmítá si nechat pomoci, mám bohužel pocit, že nezmůžete nic a budete se muset naučit tento stav příjmout. Buďte v záloze pro syna jako jistota, jako podpora, pokud si to rozmyslí, pokud chtít začne. Ať ví, na koho se může v případě potřeby obrátit. Pokud jej však budete tlačit, váš vztah se začne kazit a nebude vás vnímat jako možnost podpory.
Stává-li se nebezpečný, ochrožující druhé na životě, pak je možnost přizvat policii. Následně jen soud má právo nařídit léčbu v případě ohrožování na životě, ale to už bývají těžké případy, jinak se počítá se svobodnou vůli každého jedince a touze si nechat pomoci.
Ono je to logické, protože pokud člověk nechce, žádná terapie mu nepomůže, bude vše sabotovat. Proto nechejte vašeho syna začít chtít....
Přeji hodně štěstí.