Dobrý den, před dvěma lety jsem prodělal operaci C5/C6 pro myleopatii. Má neustálé bolesti v obou r

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
před dvěma lety jsem prodělal operaci C5/C6 pro myleopatii. Má neustálé bolesti v obou ramenou, při zátěži brnění v malíčku a prsteníčku na pravé ruce. Užívám denně Grimodin 900 mg , který mi nezabírá. K tomu mám křížové bolesti, které mi vystřelují do levého kyčle. Bolesti od kolen dolů. Poslední vyšetření: nález: osterochondrosa plot.L3/L4; L4/L5; s výhřezem a Artróza iv kloubů. Chondrosa plot. L5/S1 Artrosa iv kloubů. Mám dotaz.může se jednat o Bechtěrevovu nemoc.
Máme jí v rodině.
Děkuji za odpověď.
Milan
Bechtěrevova nemoc se pozná při vyšetření magnetickou rezonancí krční páteře, což jste určitě měl. Lze ji vidět i na CT vyšetření bederní páteře, i na běžném RTG snímku, v časném stadiu je přínosnější MR vyšetření. Zaslaný popis provedených vyšetření nepopisuje zánětlivé změny v oblasti obratlů, nebude se tedy u vás jednat o m. Bechtěrev. Diagnozu Bechtěrevovy nemoci stanovuje revmatolog. MUDr. Věnceslava Svobodová