Dobrý den, před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl a

5 Počet odpovědí:
Dobrý den,
před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci.
Již několik let špatně spím od 1 do 5 hodin spánku). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu i několik minut. Vždy se také zastavím a vše kolem mně se spomalí.. jsem jen já a tyto obtíže. Naposledy se mi to stalo, kdyz se mě otec pokusil kontaktovat.
Také se uvnitr sebe cítím prázdná..skoro až mrtvá, bez emocí, bez chuti do čehokoliv. Dělají mi problémy každodenní činnosti-vstát z postele, vyjít z bytu. Slyším problémy kamarádek, ale neposlouchám..i když bych tak moc chtěla. Žiju ale vlastně ne.
Co se to děje? Jak proti tomu mohu bojovat?
Děkuji.
Dobrý den,
podle toho, jak situaci popisujete, bych Vám určitě doporučila terapii. Především k vyjasnění Vašich emocí vůči otci, které jsou pravděpodobně zdrojem úzkosti. To, že je budete ventilovat, může vést k jejich uvolnění a vyrovnání se se situací. Přeji hodně sil a brzké zlepšení. Zdraví Kopečná Tereza