Dobry den, potrebovala bych vedet, jak probiha hypnoterapie. Jake jsou rizika, prubeh a typy hypnot

2 Počet odpovědí:
Dobry den,
potrebovala bych vedet, jak probiha hypnoterapie. Jake jsou rizika, prubeh a typy hypnotizace. Zda se da clovek zhypnotizovat nevedome nebo existuje urcity princip. Ptam se kvuli zname, ktera chodi na terapii a podobne nahodilosti se tam deji. Terapeut tvrdi, ze hypnozu nevyuziva..
Dobrý den, hypnóza je také popisovaná jako zvýšený stav uvědomění, to znamená, že jde o vnímavý stav, který nastává denně a to více než jednou při činnostech, jako je sledování televize, čtení knihy nebo řizení auta. Pokud jde o hypnózu zprostředkovanou hypnoterapeutem, jedním z předpokladů k úspěšné hypnóze je souhlas toho, kdo si přeje podstoupit hypnózu. Není možné aby došlo k nevědomé hypnóze ve smyslu manipulace. Podvědomí je schopné přijímat takové sugesce, které s ním rezonují. Podobně jako když slyšíte něco negativního, buď to přehlédnete nebo Váš instinkt Vás zavede k obraně, ale to neznamená, že to přijímáte. Je možné, že tón hlasu terapeuta Vaší známé je monotonní, proto může zažívat něco neobvyklého. Pokud jí to tak nevyhovuje, může poskytnout zpětnou vazbu nebo změnit terapeuta. Ještě bych rád poznamenal, že hypnóza je nástrojem hypnoterapie. S přáním všeho dobrého, Jakub Tencl