Dobry den,
potrebovala bych vedet, jak probiha hypnoterapie. Jake jsou rizika, prubeh a typy hypnotizace. Zda se da clovek zhypnotizovat nevedome nebo existuje urcity princip. Ptam se kvuli zname, ktera chodi na terapii a podobne nahodilosti se tam deji. Terapeut tvrdi, ze hypnozu nevyuziva..
 Jakub Tenčl
Jakub Tenčl
Psychoterapeut
Praha
Dobrý den, hypnóza je také popisovaná jako zvýšený stav uvědomění, to znamená, že jde o vnímavý stav, který nastává denně a to více než jednou při činnostech, jako je sledování televize, čtení knihy nebo řizení auta. Pokud jde o hypnózu zprostředkovanou hypnoterapeutem, jedním z předpokladů k úspěšné hypnóze je souhlas toho, kdo si přeje podstoupit hypnózu. Není možné aby došlo k nevědomé hypnóze ve smyslu manipulace. Podvědomí je schopné přijímat takové sugesce, které s ním rezonují. Podobně jako když slyšíte něco negativního, buď to přehlédnete nebo Váš instinkt Vás zavede k obraně, ale to neznamená, že to přijímáte. Je možné, že tón hlasu terapeuta Vaší známé je monotonní, proto může zažívat něco neobvyklého. Pokud jí to tak nevyhovuje, může poskytnout zpětnou vazbu nebo změnit terapeuta. Ještě bych rád poznamenal, že hypnóza je nástrojem hypnoterapie. S přáním všeho dobrého, Jakub Tencl

 Kateřina Pfeiferová
Kateřina Pfeiferová
Lidový léčitel, Psychoterapeut
Hronov
Dobrý den,hypnozu za sebe nedoporučuji. Člověk se dostane do jiného stavu vědomí,kde není schopen mít "tělo a myšlenky" pod kontrolou a může od terapeuta převzít různé vzorce myšlení tím i chování, aniž by si toho byl vědom. Jak terapeut, tak pacient. Nejúčinnější metoda řešení potíží je vždy ta, která je při vědomí. A člověk sám,z pomocí terapeuta, prochází svá traumata a vědomě je tak zpracovává a nechává odejít.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.