Dobrý den, potrebovala bych radu nebo nazor. Moje mama je rozvedena, ale nez k rozvodu doslo trvalo ji rok, nez podepsala papiry, ale od te doby mi prijde, ze dela tatovi jenom zle. Táta je nemocný a je v invalidním důchodu a ona ho proste nenechá na pokoji. Prijde mi, ze mu neodpustila, ze si nasel partnerku. Jenomze jsem nedavno zjistila, ze mama spi s manzelem svoji vlastní sestry a trva to par let. Me se to vubec nelibi, je mi z toho zle, kdyz si vemu, tata si nasel partnerku, ale mel tu uctu, ze se rozvedl, ale mama ta s tim nehodla prestat, ze ji to takhle vyhovuje, tak proc by pry neco resila,a ze svoji sestru nebere jako sestru, tudiz podle ni je to v pořádku a to ma jeji sestra 2 syny, ale jak to muze svoji sestre dělat??? A aby toho nebylo malo, velice se za ni stydim ????. Cely zivot nedbala na ustni hygienu a slovo zubar ji evidentně nic nerika, nicmene ji v posledni dobe zacaly vapadavat zuby a silene ji zapacha z ust, jsem rada, ze na ni nemusim koukat, je to utrpeni byt v jeji pritomnosti, jenomze vsichni si o ni povidaji a ta snad dela, ze to nevnima. Uz jsem ji rekla, kdy pujde k zubari, ale ted zacala stavet dum a ona mi akorat odpověděla, ze nemuze delat vic veci najednou, ze ted stavi dum, ale nerozumim, jak muze takhle mezi lidi? Dyt ma nahore jen jednu jednicku a dole radeji nechci vedet. Bojim se, ze k zubari nepujde nikdy, ze to nebude resit, ale ja s ni přestávám komunikovat kvuli tomu, jak vypadá a hlavne tomu co dela svoji sestre. Nevim jestli delam dobre, ale potrebuju to alespon nekomu rict, jestli me pochopí.

Mgr. Klára Gajdušková, MA
Psycholog, Psychoterapeut
7 názor

Dobrý den, především, nejste zodpovědná za svoji mámu. Rodiče odpovídají za své děti, ne naopak. A také platí, že rodiče se nevybíráme. Je dobře, že jste své pocity svěřila tady. Představuji si, že se Vás asi odehrává spousta pocitů - třeba hněv, zoufalství, bezmoc, stud, lítost, zmatek ... Myslím, že neuděláte chybu, pokud vyhledáte psychologa nebo psychoterapeuta, kterému budete důvěřovat, se kterým budete moci otevřeně mluvit, a který Vám pomůže najít svůj postoj k mámě a k celé situaci. Přeji hodně sil. Srdečně Klára Gajdušková

Dobrý den, krom toho, co uvedla paní psycholožka přede mnou, je možné také uvolnit negativní emoce spojené s mámou, kterých se za dlouhý čas podle všeho nahromadilo hodně. Výsledkem tak může být pocit nadhledu a vnitřního klidu, který umožní se situací netrápit a přistupovat ke všemu jinak. Se srdečným pozdravem, Veronika Neumannová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz