Dobry den, poprosim o radu. Mam 3leteho syna a 3mesicni miminko. Pokud jsme cely dopoledne a odpoled

1 Počet odpovědí:
Dobry den, poprosim o radu. Mam 3leteho syna a 3mesicni miminko. Pokud jsme cely dopoledne a odpoledne venku. Je vsechno v poradku, ale kdyz jsem nekdy pretazena a potrebuji si dopoledne odpocinout, tak mladsi syn mi doma neusne, protoze ho starsi syn nenecha na pokoji. Uz mi pripada, ze na nej plati jen krik a plesknuti pres zadek. To potom vdtsinou jde a protestne se nekde doma vycura. Pod stul, na postel a to opravdu na zadek nejak moc nedostane. Vetsinou takovy den potom pokracuje tak, ze kdyz neni dopoledne unaven z venku, tak mi po obede nechce ani spat. Jenomze jak jsem psala. Nejdem ven jen kdyz jsem fakt pretazena. Partner dela 12tky s cestou odjede rano v osm a vrati se v 11 vecer, nekdy i vikendy, takze jsem treba nekolik dni na to sama a pak si i partner chce odpocinout od prace. Potrebovala bych proste udelat si to doma klidnejsi. Kdyz malyho zahanim do postele, tak jde, ale vybyha, skace po posteli, chodi po byte a ze mame oba dlouhou trpelivost, tak to vydrzime i dve, tri hodiny. Jak ho mam primet, aby alespon hodinu zustal a odpocival v pokojiku? Nepobihal? Mam nervy na pochodu, je mi do breku, spala bych a nic nepomaha. Skace po posteli a smeje se mi. Dostal uz i vareckou, to je posledni co zkusim a pak uz to vetsinou vzdam, protoze ono nepomuze ani to. Vetsinou pak jen sedim u miminka a az se probudim, tak to vzdam a do vecera se s nim nebavim. Vim, ze muj pristup k nemu asi neni spravny, ale ja kdyz jsem pretazena, tak s nim nedokazu ani mluvit,jak se na nej zlobim. Neni to jenom tim uspavanim. Neposlechne me v nicem, jen, kdyz povim, ze jdeme ven, tak udela pro to vsechno. Potrebovala bych resit veci s chladnou hlavou, ale nevim jak. Sic se mi nelibi, jak se chova on, ale nelibi se mi ani jak se chovam ja. Nadavam, vybuchuju, vyhrozuju, kricim, brecim, hazim s vecma, boucham s dverma. Nevim o tom, ze bych takova byla pred materskou.. Jak z toho vseho ven? K psychologovi se se dvema detmi nedostanu.. Je alespon par doporuceni ceho se vyvarovat a co zkusit? Dekuji Bella
Dobrý den,Bello,
kolegyně popsala vše podstatné. Nemám moc, co doplnit. Snad jen tři věci bych zdůraznila:
a) Potřebujete také čas na sebe. Být matkou neznamená vzdát se úplně všeho. Zkuste si domluvit pravidelné hlídání aspoň 1x týdně na pár hodin, abyste si mohla jít zacvičit, zaběhat, popovídat s kamarádkou nebo zajít s manželem na večeři... nebo prostě dělat cokoli, co Vám přinese radost. Mít malé děti vyžaduje hodně energie, a Vy - zdá se - ji nemáte moc kde dobíjet. To se pak propisuje do vztahu k dětem a obecně k okolí.
b) Tříletý syn je sice stále velmi malý, ale i on už spoustu věcí chápe. Zkuste s ním mluvit - jednoduše, srozumitelně, klidně, jazykem, kterému bude rozumět. Vysvětlujte mu, že příchod mladšího bratra neznamená, že ho máte nyní méně ráda, ale že prostě miminko potřebuje víc péče a pozornosti. A najděště si pravidelně chvilku času, který bude jen pro něj a pro Vás.
c) Tříleté dítě obvykle už potřebuje další děti, už je mu to doma "malé". Zkuste zvážit školku, třeba napřed jen na pár hodin v týdnu.
Moc držím palce
Srdečně
Klára Gajdušková