Dobrý den, pokud mohu mám otázku na endokrinologa. Jsem po IVF v II. trimestru těhotenství (přesně 1

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, pokud mohu mám otázku na endokrinologa. Jsem po IVF v II. trimestru těhotenství (přesně 19+4) a od začátku podstoupení umělého oplodnění se léčím se štítnou žlázou. Dosud jsem brala Letrox 50mg - 1 a 1/2 tablety ráno. Po novém odběru krve 27.5. na štítnou žlázu jsem měla výsledky TSH 2,452 mlU/I a ft4 14 pmol/I. Dle gynekoložky vše v pořádku a v normě, dle endokrinologa na II. trimestr nízké hodnoty a musím si letrox navýšit na 2 tablety, čili 100mg Letroxu denně. Je toto navýšení správné, abych neublížila plodu? A opravdu jsou hodnoty nízké? Moc děkuji
Normy pro těhotné jsou maličko odlišné a mnohem přisnější . Vaše hodnoty nejsou špatné, ale jsou na hranici normy. Zda je nutné zvyšovat dávku Letroxu je v tomto případě trochu sporné, rozhodně ale nemusíte mít strach, že navýšením ublížíte miminku, spíše naopak.