Dobrý den paní magistro, trápí mě nespavost a s ní spojené psychické problémy. Jsem studentka vysoké školy a pravidelnou terapii si z finančního hlediska nemohu dovolit. Bylo by možné se k Vám objednat alespoň na krizovou intervenci případně získat kontakt na dalšího terapeuta pracujícího na pojišťovnu? Problém je momentálně akutní a potřebuji ho řešit co nejdříve. Děkuji a přeji hezký den
Dobrý den, nejdříve jdete ke svému praktickému lékaři, sdělte mu svoje potíže a požádejte o doporučeni k psychologu , který spolupracuje s vaší pojišťovnou. Přeji úspěch a hodně štěstí. Zvládnete to. eb

Dobrý den, většina vysokých škol má poradenská pracoviště, kde svým studentům poskytují zdarma psychologické poradenství. Zkuste pohledat, jestli i vaše škola toto nabízí. Například v Brně to nabízí všechny. Zdravím a přeji, ať se situace brzy zlepší. Tereza Kopečná
určitě se můžete ke mně objednat na jednu konzultaci, kde si řekneme více a mohu poradit, co dál. Z vašeho dotazu usuzuji, že hledáte možnost pravidelné terapie, kterou byste si mohla dovolit. Můžete se zkusit obrátit na Dejvické psychoterapeutické centrum, kde mají psychologové smlouvu s některými pojišťovnami - hnebo zkuste Sociální kliniku (biosyntéza), kde si můžete vybrat terapeuta - dobrovolníka, který nabízí terapii za velmi nízkou cenu.
Samozřejmě konzultaci s praktickým lékařem doporučuji také, je třeba vyloučit somatické příčiny.
Pokud byste měla stále zájem o jednu,, jak říkáte krizovou konzultaci, můžete mě kontaktovat a domluvíme se.
Držím palce,
Markéta Rozsívalová
Dobrý den a děkuji za dotaz, nepíšete z jakého jste města, můžete zkusit zavolat na linku důvěry, ať pro kontakty nebo pro promluvení si. Další možností je, hledat terapeuty na webu. S pozdravem M. Sz.
pokud se něco nezměnilo, krizovou intervenci proplácí pojišťovna i bez žádanky od obvodního lékaře nebo psychiatra, pro další péči je třeba se domluvit, je-li pro pojišťovnu doplnění doporučení potřebné.
Z dotazu není patrné město, ve kterém hledáte - ani pojišťovna, proto můžu jen obecně doporučit zadat do vyhledávače "klinický psycholog" a poté ověřovat, jestli pracuje ve smluvních vztazích s pojišťovnami a s konkrétně Vaší pojišťovnou (spolupráce se všemi není samozřejmá) - druhou dobrou variantou je už zmíněný návrh vyhledat vysokoškolskou poradnu při Vaší či jiné VŠ, třetí možností je objednat se do větší poradny označené často jako rodinná, kde často pracují skvělí terapeuti a služby bývají pro klienty zdarma (sponzorované) - velká míra potíží nějak souvisí s rodinnou anamnézou nebo vztahy.
Držím palce!
Iva Hinková
Dobrý den, pokud jste z Kladna či jeho okolí, můžeme se domluvit na jedné konzultaci a pak se sama rozhodnete, jak a kam dál :-).
Zdraví Vás a drží palce
PhDr. Renata Luxová

z Vašeho dotazu není zřejmé, kde žijete a studujete. Píšete, že jste VŠ studentka - velká část univerzit má své školské poradenské pracoviště, jejich služby jsou pro studenty bezplatné. Můžete se též obrátit na některého klinického psychologa (stačí do vyhledavače zadat pojem klinický psycholog a název Vašeho regionu), případně využít služeb krizového centra, jejichž seznam najdete také na internetu.
Dobrý den, zcela souhlasím s názory kolegů, kteří odpověděli přede mnou. Rozhodně bych volila, máte-li k dispozici, unverzitní poradenské pracoviště. Při jednorázové návštěvě u mě Vám moh nabídnout poradenství týkající se podpůrných metod při spánkových potížích. Při hlubší příčině Vašich obtíží je rozhodně smysluplná dlouhodobější péče od kolegy, který pracuje na pojišťovnu. Přeji mnoho úspěchů a klidně se ozvěte. Krásný den, Gábina