Dobrý den paní magistro, jsem studentka vysoké školy a už pár měsíců mě trápí nespavost. Jsou týdny, kdy je to pro mne až neúnosné a pak týdny, kdy je vše v pořádku. V období nespavosti mě trápí úzkosti a strach z další probdělé noci - ano je to začarovaný kruh a vím, že si za většinu potíží mohu sama, protože na ně pak neustále myslím. Jenže se neumím dlouhodobě těmto myšlenkám ubránit a právě to je důvod toho proč píši. Chtěla bych pravidelně docházet na psychoterapii, bohužel si to z finančního hlediska nemůžu dovolit, a proto bych ráda navštěvovala psychoterapeuta, který je hrazen ze zdravotního pojištění. Chci se tedy zeptat, zda-li by bylo možné k Vám na psychoterapii docházet, případně kontakt na nějakého kolegu, pracujícího na pojišťovnu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

chtěla bych moc ocenit, že si hledáte pomoc. Mnoho vysokých škol zřídilo poradenská centra, kde je psychoterapie nabízena, a to za nižší ceny nebo dokonce zdarma. Dále je možné požádat praktickéo lékaře o doporučení ke klinickému psychologovi. A v neposlední řadě, ve velkých městech je i nemálo neziskových organizací sociálních služeb, kam je možné se obrátit a získat velmi kvalitní službu. Zkuste mi napsat město, kde žijete a je možné vyhledat adekvátní zařízení. Stejně tak můžete zavolat na jakoukoli linku důvěry ve Vašem kraji, která Vám pomůže sehnat odpovídajícího odborníka nebo službu v městě, kde bydlíte. Vyhledat ji můžete na internetu po zadání spojení linky důvěry.

Držím moc palce a ať je brzy lépe,

Stanislava Ševčíková

Dobrý den, jak píše kolegyňka určitě existuje řada možností, jak situaci řešit. Ve Vaší situaci bych se zaměřila na pomoc poradenského centra na Vaší VŠ. Sama jsem pracovala v PC na VUT v Brně, tak vím, jak to funguje a vnímám to jako nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak získat pomoc. Přeji hodně sil a brzké zlepšení. Tereza Kopečná
dobrý den, díky za dotaz a plně se přidávám k odpovědím kolegyň. s pozdravem M. Sz.