Dobrý den paní magistro, jsem studentka vysoké školy a už pár měsíců mě trápí nespavost. Jsou týdny,

3 Počet odpovědí:
Dobrý den paní magistro, jsem studentka vysoké školy a už pár měsíců mě trápí nespavost. Jsou týdny, kdy je to pro mne až neúnosné a pak týdny, kdy je vše v pořádku. V období nespavosti mě trápí úzkosti a strach z další probdělé noci - ano je to začarovaný kruh a vím, že si za většinu potíží mohu sama, protože na ně pak neustále myslím. Jenže se neumím dlouhodobě těmto myšlenkám ubránit a právě to je důvod toho proč píši. Chtěla bych pravidelně docházet na psychoterapii, bohužel si to z finančního hlediska nemůžu dovolit, a proto bych ráda navštěvovala psychoterapeuta, který je hrazen ze zdravotního pojištění. Chci se tedy zeptat, zda-li by bylo možné k Vám na psychoterapii docházet, případně kontakt na nějakého kolegu, pracujícího na pojišťovnu. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Dobrý den,

chtěla bych moc ocenit, že si hledáte pomoc. Mnoho vysokých škol zřídilo poradenská centra, kde je psychoterapie nabízena, a to za nižší ceny nebo dokonce zdarma. Dále je možné požádat praktickéo lékaře o doporučení ke klinickému psychologovi. A v neposlední řadě, ve velkých městech je i nemálo neziskových organizací sociálních služeb, kam je možné se obrátit a získat velmi kvalitní službu. Zkuste mi napsat město, kde žijete a je možné vyhledat adekvátní zařízení. Stejně tak můžete zavolat na jakoukoli linku důvěry ve Vašem kraji, která Vám pomůže sehnat odpovídajícího odborníka nebo službu v městě, kde bydlíte. Vyhledat ji můžete na internetu po zadání spojení linky důvěry.

Držím moc palce a ať je brzy lépe,

Stanislava Ševčíková