Dobrý den pane doktore,chtěla jsem se zeptat,léčím se s rakovinou a po chemoterapiich mám dost vyditelné vrásky a rýhy.Mohu podstoupit po těchto aplikacích botox.Jsem již skoro rok po poslední chemoterapii a nyní podstupuji biologickou léčbu Avastinem.Děkuji za vaši odpověd.
Dobrý den. Ano můžete. Botulotoxin se v případě kosmetické korekce vrásek používá v tak malém množství, že v případě vašeho proběhlého onemocnění nemá vliv na celkový zdravotní stav, ani nevyvolává žádné nežádoucí interakce. Váš typ onemocnění není ani zmíněn v příbalovém letáku jako kontraindikace aplikace. Přeji hezký den. Dr. Otakar Lucák, Laser Esthetic Praha

Aplikaci Botulotoxinu podstoupit můžete bez ohledu na uváděné onemocnění. Souhlsím se vším co uvádí výše Dr. Lucák. Upozorňuji, že ne všechny vrásky je možné a dobré odrstrňovat pomocí Botulotoxinu. U některých jsou výhodnější výplňové materiály a Botulotoxin použít nelze, nebo j velkým rizikem - vrásky kolem úst.

Odborníci

Pavla Krejnická