Dobrý den, od pondělka mě mírně pobolívalo v krku čehož jsem se po dvou dnech zbavil, pak přišla mírná bolest dutin za nosem která po jednom dni též zmizela. V pátek ráno jsem už skoro nevstal z postele, teplota začala ten den 37,4 na večer 38.. Dnes v neděli jsem se vzbudil a naměřil si teplotu cca 35,5, měřil jsem se asi desetkrát proto že to není na nemoc úplně standardní teplota, teď k večeru mám teplotu 36,7. Od pátku mě bolí oči, hlava, mírná bolest v krku a mírně ucpané dutiny a mírné problémy se ztuhlými svaly ale to co mě zneklidňuje je, že každou půl hodinu měním úplně propocené tričko, nic nedělám a po tváři mi kape pot bez vyšších teplot. Udržuji se v teple, mám mikinu a deku ale tohle jsem nezažil. O co může jít? Děkuji

Praktický lékař
38 názor
Brno

Dobrý den, popisujete příznaky respirační infekce, ke které patří teplota, pocení. Bolest očí, hlavy, krku, ztuhlé svaly. Pokud teplota roste nebo klesá, projevuje se to pocením - teplo odvádí tak přebytečné teplo a ochlazuje se. Několik dní to chce klidovější režim, postel, čaje, běžně dostupné prostředky z lékárny - při teplotě nad 38 stC Paralen/ Ibalgin. Vhodné spreje a pastilky do krku, bylinné čaje. Větší přísun vitamínu C. S pozdravem

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz