Dobrý den, obracím se na vás s otázkou ohledně hemoroidu. Jsem žena, 19let a již cca 1rok mám v obla

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, obracím se na vás s otázkou ohledně hemoroidu. Jsem žena, 19let a již cca 1rok mám v oblasti konečníku tmavý vystouplý (vnější) ,,váček". Podle všech popisů to vypadá na hemeroid, avšak dokud ho nenahmatam, tak ani nepostřehnu, že tam je. Tím chci říct, že mě vůbec nebolí, nekrvaci ani nic podobneho. Netuším z čeho mohl vzniknout. Stravu mám dle mého v pořádku a pohyb mi také nechybí. Není zvláštní že je tam už rok a vůbec mi neškodí? Ráda bych se toho zbavila, hlavně z estetickych důvodů, bez lékaře. Myslíte že jde tomu pomoci například s nějakou mastí i přes to, že už ho mám tak dlouhou dobu? Děkuji, Diana.
Dobrý den Diano. Hemoroid je obdoba křečové žily na nohou. Pokud není zánět , můžeš ho tam mít cely život beze změny .a ničemu to nevadí. Muže však nastat situace ze se podrazdi, roste, praskne a krvavaci a bolí. Pak je po základním zklidnění vhodná operace na chirurgii. Jde o zákrok podvázanim, zmrazenim, nebo laserem. Ve vetsine případu ambulantní. Příčinou je oslabena stěna cévní buď vrozenou dispozici, nebo při opakovaně zácpě, prujmu