Dobrý den, nejsem si jistá, zda je v mém případě vhodné navštívit psychologa či psychiatra...poradít

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, nejsem si jistá, zda je v mém případě vhodné navštívit psychologa či psychiatra...poradíte mi?
Již cca 5 let (je mi 24 let) se " vnitřně trápím", nebaví mě život, nevidím v něm smysl (tak jako: stejně zemru a nic nebude..), nedokážu cokoliv vykonávat sama (tim spíše myslím koníčky než běžné činnosti - i když třeba sem spadá nakupování) a celkově nerada chodím ven sama.. Cítím v sobě zášť, smutek, osamocení, nulové sebevědomí a zároveň se moc bojím smrti (panika).... Chtěla bych "žít" ale nemam na to, chtěla bych být prostě jiný člověk.
Je vůbec možné s tímto jít "obtěžovat" doktory? Děkuji už dlouho přemýšlím..
Dobrý den, určitě není v pořádku, když v sobě nenacházíme smysl žít nebo lépe řečeno prožívat život tady a teď beze strachu. Může za tím být mnoho nezpracovaných emocí, prožitků z minulosti nebo i aktuálních problémů, které třeba nevnímáte jako podstatné. Obrátila bych se v prvé řadě na psychologa. Věřím, že psychoterapie by mohla být nápomocná. Neztrácejte svůj čas přežíváním a negativními pocity. Přeji Vám, ať najdete vhodného "parťáka", který Vám pomůže.