Dobrý den, můj táta je několik dní natekly.. Doslova... Hlava, břicho, nohy.. Nemá vidět kotníky.. Pořád jen leží. Když vstane, tak se hned zadýcha.. Má dušnost.. Pořádně teď ani nejí, nekouří.. A nemá ani sílu jít do vany.. Měli jsme jet dnes do Sokolova ale zase nikam nechce, ani záchranku zavolat nechce.. Je tvrdohlavy.. Ale máme o něj hrozný strach.. Bylo mi řečeno že to může být od srdce, ledvin... Prosím.. Poraďte... Děkuji
Dobrý den, dle popisu se jedná o akutní zhoršení chronického srdečního selhávání, příčina by mohla být i v nedostatečnosti ledvin - močí běžné porce? Tak či onak je to život ohrožující stav, jakékoliv další čekání zvyšuje riziko úmrtí, volejte 155 ihned!

Jde jistě o poruchu krevního oběhu se selháváním srdce a zřejmě i ledvin. Nutné je zajištění urgentního lékařského vyšetření.
Volejte RZP 155. Nebo s otcem jeďte do nejbližší nemocnice na urgentní příjem.
Jde o selhani srdce.Nutna navsteva interni ambulance co nejrychleji
Jedna se o akutni stav
Souhlasím
Jde o srdeční selhání, volejte linku 155.
Souhlasím, je nutné akutní vyšetření na interním oddělení