Dobry den, muj otec, 83 let, mel infarkt a nasledne zanet dychacich cest, byl 10 dni v umelem spanku

4 Počet odpovědí:
Dobry den, muj otec, 83 let, mel infarkt a nasledne zanet dychacich cest, byl 10 dni v umelem spanku na JIP, nyni je jiz vzbuzeny a den odpojeny z dychaciho pristroje, bohuzel je tak atrofovany, ze nepohne ani rukou, jen lezi a obcas otevre oci, lekar nam rekl, ze jakmile se uvolni luzko v LDNce, ze ho tam hned prevezou, zda se nam, ze snad neni mozne propustit takto cloveka a nechat ho bez lekarske pece. Nevim ani, jak s nim treba sama cvicit, aby se mohl zacit zase hybat, lezeni mu pry muze zpusobit dalsi vaznou infekci, jsme z toho zoufali, nevime na koho se obratit. Dekuji za odpoved.BJ
Dobrý den přeji. Pokud bude tatínek převezen do LDN, měl by tam mít rehabilitaci. Bylo by ale vhodné se s terapeutem sejít a poradit přímo namístě, co s ním můžete dělat vy, protože RHB nejspíš nebude 1-2x denně...obecně lze doporučit hýbat každým kloubem do všech směrů v rozsahu který je možný (a zvětšovat) pasivně, časem aby tatínek zkusil pomoci a ideálně pak aktivně...další možnost je "návštěvní služba" kterou poskytuje třeba Monáda, nebo Naděje. Držím palce a tatínkovi přeji hodně sil.