Dobrý den, moje mamka si prochází těžkým obdobím. Táta jí zahl a už je to po několikáté, ale tentokr

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, moje mamka si prochází těžkým obdobím. Táta jí zahl a už je to po několikáté, ale tentokrát se to liší tím, že já už jsem starší a přišla jsem na to, tak nějak sama. (Stalo se to v prosinci) Obě nás to trápí a jen tak mu odpustit nehodláme. Mamka je na tom dost mizerně. Brečí a já nevím jak jí pomoci. On stojí o návrat k mámě, protože podle jeho slov si život bez ní nedokáže představit. Ale proč by pak něco takového udělal? Mamka už s ním být nechce. Protože on už se nezmění. Nezastávám toho názoru, že je to jenom mezi mamkou a taťkou. Jednou jsme byli rodina tak bychom to měli řešit spolu.
Děkuju.
Dobrý den,
chápu, že se asi cítíte hodně špatně - sledujete, jak se maminka trápí a asi se trápí i táta, a neumíte jim pomoci. Ona to ve skutečnosti ani není Vaše role. Rodičům by mohla pomoci párová terapie, pokud chtějí vztah nějak narovnat a uspořádat, ale podmínkou pro úspěšnost terapie je motivace obou. Rodině, jako celku by pak mohla být k užitku terapie rodinná, případně rodinné konstaleace. Odborná pomoc může přinést nový úhel pohledu ať už na manželství nebo i na rodinné fungování. Držím palce a přeji hodně sil.
Klára G.