Dobrý den, moje dcera má pět let, tři roky navštěvuje mateřskou školku, z toho poslední dva roky de

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
moje dcera má pět let, tři roky navštěvuje mateřskou školku, z toho poslední dva roky denodenně poslouchám stížnosti učitelek, že dcera je nejhorší dítě, jaké kdy ve školce měli. Vzteká se, vzdoruje, jeden den jí, druhý den zase nemá chuť, strká nebo snad dokonce bije děti, nechce se obléknout svetr, když jdou ven a mnoho dalšího. Děti prý bolí hlava z jejího vztekání, mají obavu jít s ní na vycházku, aby učitelkám neudělala ostudu. Dceru prý špatně vychováváme, jinak by taková nebyla. Doma s ní problémy nemáme, má staršího sourozence, chutná jí až moc. Jediný problém, který máme je, že ráno, jak máme jít do školky, nechce se oblékat a k vůli tomu se pak vztekne, ale pak ji to přejde. Před dvěma roky měla záchvaty vzteku např. při nákupu nebo proto, že jsme ji nerozuměli, protože ještě moc nemluvila, ale to pak přešlo. Po prázdninách v září se zdálo, že je všechno v pořádku, ale za dva měsíce se u ní ve školce znovu projevil vztek, vzdor. Je to normální, že v pěti letech se takto chová a dá se stím něco dělat?
Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
děkuji za Vaši důvěru a dotaz. Bohužel takto na dálku je obtížné hodnotit, zda je chování dcerky v normě nebo už za ní - pokud je však Vámi uváděný popis učitelek MŠ přiléhavý, je to v tomto věku nápadné a zasloužilo by to odborné vyšetření dětským klinickým psychologem, aby posoudil, zda je vývoj dcerky nějak neobvyklý. Já se bohužel takto malým dětem nevěnuji, ani mé kolegyně na ambulanci - zde v regionu Vám mohu doporučit kolegyně Martinu Pastuchovou, Marcelu Kvardovou, Jarmilu Petrovskou, Lenku Krobovou nebo Vendulu Prokopovou. Počítejte s dlouhými čekacími dobami na vyšetření.
Tomáš Bolek