Dobrý den, maminka už dlouho trpí v letních měsících silným svěděním a pálením noh, které ji neumožň

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, maminka už dlouho trpí v letních měsících silným svěděním a pálením noh, které ji neumožňují dostatečně spát. I mimo léto nemůže nosit ponožky či jiné hrubé věci jelikož se tento problém objeví znovu. Než jde spát a po celou dobu spánku ji na nohy fouká větrák studeny vzduch. Léčí se s cukrovkou (bez inzulinu). Lékař ji pouze řekl, že je to z cukrovky a žádné vyšetření neprovedl. Dostala krém, který stéjně jako ty které už vyzkoušela dříve vůbec nepomáhá. Nevíte co by mohla vyzkoušet a co ji uleví.
Děkuji mockrát
Krásný den
Dobrý den, děkujeme za dotaz. Cukrovka bohužel vede k postižení nervových vláken, cév a tím i ke zhoršenému stavu pokožky (suchost, svědění, citlivost, otevřené ranky až vředy). Důležité je udržovat hladinu krevního cukru v normě a docházet na pravidelné kontroly. Doporučuji také maminku nechat vyšetřit angiologem (lékařem, který se specializuje na cévní nemoci) - ten zjistí, v jakém stavu jsou cévy na nohou a doporučí postup. Stran péče o pokožku je důležité promazávání jakýmkoliv mastnějším neparfemovaným krémem (modrá indulona, bílá vazelína, lékárenské produkty na suchou pokožku) alespoň 2x denně a také při svědění. Pokud se na pokožce začnou objevovat vyrážky, zarudnutí, otevřené rány, doporučuji vyšetření u dermatologa.