Dobrý den, máme osmiletého syna (v srpnu 9 let). Chodí do 2. třídy. Ve škole je bez větších problém

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,
máme osmiletého syna (v srpnu 9 let). Chodí do 2. třídy. Ve škole je bez větších problémů, ale řešíme už od školky problém s chozením na velkou. Nevím z jakého důvodu chodí pozdě a téměř denně má od stolice více či méně ušpiněné prádlo. Ne, že by se úplně pokakal. Je v tom zřejmě i několik hodin, vůbec mu to nevadí. Kolikrát poznám, že se mu na velkou chce a drží to. Pošlu ho na WC, ale on tvrdí, že nepotřebuje. Potom běží na poslední chvíli. Nepomáhá vysvětlování, domlouvání, vyhrožování. Vždy má přechodné období, kdy funguje normálně, pak se ale problém vrátí. Ptala jsem se ho, zda ho něco bolí, to neguje. Neuvádí ani žádné problémy ve škole. Není nijak společenský, ale neřekla bych, že by byl zcela mimo kolektiv. Když mu domlouváme, mám pocit, že se dívá skrz nás, jakoby čekal, až se vymluvíme a sám pak začne hovořit o něčem jiném. Zavedli jsme to, že si prádlo sám přepírá. Teď jsme mu dali ultimátum, že pokud nebude fungovat, nebude moc jet na školu v přírodě a na opak, pokud to zvládne, dostane velkou zmrzlinu. Snažil se týden, byli jsme na zmrzlině, ale teď jsme opět tam, kde jsme byli. Dokonce i spodní prádlo před námi různě maskuje. Už to nedokážu řešit s klidem, mám pocit, že to nikam nevede. Po dnešní příhodě jsem mu rezolutně oznámila, že na školu v přírodě nejede, je z toho špatný a já také. Bohužel ani to asi není pro něj dost silný motiv. Za radu předem děkuji.
Dobry den, porucha synka je vcelku častá u mladších deti a jmenuje se enkopreza a vyžaduje vysetreni nejlépe u dětského psychiatra. Objednejte se dle svého mista bydliště. Zatim se snažte pro syna nastolit režim,aby mel dostatek času na ranní defekaci. Urcite to s pomoci odborníka syn zvládne.Binova