Dobrý den, máme doma teď již skoro 3letého syna bez 3 měsíců a 14ti denní novorozeně. Náš syn již od

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, máme doma teď již skoro 3letého syna bez 3 měsíců a 14ti denní novorozeně. Náš syn již od mala byl víc hrr na ostatní děti a i na nás doma. Rád štípal, občas kousal, pak přišel s tím, že po nás bude plivat a teď nás olizuje. Když jsem se vrátila z porodnice s novorozencem, tak byl starší syn akorát po nemoci, ještě infekční, tak jsme mu zakázali, aby miminko pusinkoval a nastal naprostý opak. Dotoho jsem měla problémy s kojením. Měla jsem popraskané bradavky, tak to dost bolelo. Malej se snažil miminko pusinkovat, ikdyž jsem ho kojila, což jsem ho musela několikrát hodně okřiknout, protože každý pohyb při kojení byl bolestivý. Teď mě ale malej pusinkuje od rána do večera. Pořád, v kuse. Pusu na tvář, na pusu, na rameno, na ruku, na nohu, miminku dá pusu a nejraději by ho snad upusinkoval a s ním i mě. Je to až příliš, až mi to není příjemné a i venku začal pusinkovat na hřišti všechny děti, které nezná. K tátovi přišel, když šel ráno do práce a klekl si a pusinkoval mu nohy. No jsme z toho na rozpacích. A já už po něm několikrát vyjela, že musí pusinkovat míň, že už je to příliš. Teď nevím, jestli jsem udělala dobře. Vůbec nevím, jak se mám k tomu postavit. Já sama jsem ho vždycky pusinkovala a tulila se k němu furt, ale teď dostanu pět pus během minuty a denně jich dostanu snad tisíc. Už jsem mu řekla, že má zakázaný mi dávat tolik pus, že od něj tolik pus nechci. Teď je mi to líto. Hlavně nevím, proč to dělá. Jestli si tak žádá pozornost? Jsem teď na oba dva kluky byla čtyři dny sama. Táta byl v práci od rána do večera a nebyl čas se moc malýmu věnovat s tím novorozencem. Jinak vysvětlování moc nefunguje. Má teď období, že na všechno říká NE a nebo běží do pokoje, rozbrečí se a křičí "pusu jo".. Co můžeme udělat pro to, aby nás neštípal občas, neolizoval, tak moc nepusinkoval atd? Moc děkuji za radu, Hanka.
Milá maminko,
jediné moudré řešení dle mého odborného názoru je - jak už asi tušíte - vyhledat přímou odbornou pomoc. Zbytečně s tím neotálejte.