Dobrý den, mám velmi úzkostné stavy, trpím maniodepresivní psychozou, která se poprvé projevila po účasti na omování, kde byla vytvořena velmi silná energie a " otevřelo se mi vědomí " , žila jsem 3 měsíce pohádkový život, pak jsem ale upadla do hlubokých depresí a ač jsem se snažila několik měsíců hledat alternativní léčbu, skončila jsem na 14 dní na psychyatrii. Po asi 1,5 roce jsem přestala brát léky (valproat) a záhy se situace opakovala. Nyní , tedy po dvou letech jsem opět na antidepresivech a valproatu, ale po měsíci není stav lepší.Sebevražedné myšlenky jsou na denním pořadu pokud si nevezmu rivotril. Je z toho prosím cesta alternativně ? Je mi 50 let a vždy jsem žila velmi aktivní život, teď mě nic nebaví. Nutím se, večery jsou snesitelné, ale .... Děkuji za odpověď
jestli jsem to pochopila správně, hledáte cestu, jak si pomoci i jinak, než užíváním léků. Určitě bych vám doporučila psychoterapii. Bezpečné, přijímající prostředí vám může pomoci integrovat své zážitky a najít novou rovnováhu. Také bych vám velmi doporučila, abyste o svých těžkých stavech, hlavně sebevražedných myšlenkách, mluvila s lékařem, který vám léky předepsal. Je dobré v tom nejtěžším nezůstávat sama, např. můžete kdykoli zavolat na pražskou linku důvěry, číslo najdete na internetu.
Přeji vám naději, že bude lépe.

Za sebe osvědčená metoda hlubinnou regresní terapií. projít tu událost kde jste "omovali" a co jste si to na sebe "natahla". Každý člověk je na nějaké duchovní urovni a podle s sebou také může mít u sebe různé energie, duše apod. Vy tam třeba jdete za účelem nějakého pokroku, ale ne všichni jsou takoví. Někteří lidé na tato skupinová setkání chodí, aby se zbavili toho "svého" a při uvolnění dojde k tomu, že jste jak otevřená brána pro cokoli, co "létá vzduchem kolem Vás." HLedejte dobrého regresního terapeuta (důležité - princip dle pana Ing. Dragomireckého) a projděte to. Hodně štěstí KP
při čtení Vašich řádku jsem myslela na v ČR stále ještě málo známou psychospirituální krizi. Bezpečné zpracování Vašeho zážitku, který diametrálně změnil Vaše vnímání, prožívání, Vaši kvalitu života, je důležité pro to, aby nastala změna. K tomu je velmi vhodná psychoterapie. K psychospirituální krizi by Vám mohlo být užitečné podívat se na internetu na velmi zajímavý dokument "Být jabloňovým květem". Je o ženě, která se stala obětí rozšířeného vědomí. Dokument (z roku 2009) naleznete lehce, stačí napsat do vyhledávače název dokumentu. Alespoň zjistíte, zda se zabývat i touto cestou, či nikoli. Buď Vás to osloví, nebo ne. Obojí je zcela v pořádku. Jste dlouhodobě v nerovnováze a víte to. Hledáte změnu. Máte před sebou práci, věřím ale, že jste získala i určitý dar. Pokud budete potřebovat a chtít, ozvěte se.
Srdečně zdravím, opatrujte se!
Klára