Dobrý den, mám velmi úzkostné stavy, trpím maniodepresivní psychozou, která se poprvé projevila po ú

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám velmi úzkostné stavy, trpím maniodepresivní psychozou, která se poprvé projevila po účasti na omování, kde byla vytvořena velmi silná energie a " otevřelo se mi vědomí " , žila jsem 3 měsíce pohádkový život, pak jsem ale upadla do hlubokých depresí a ač jsem se snažila několik měsíců hledat alternativní léčbu, skončila jsem na 14 dní na psychyatrii. Po asi 1,5 roce jsem přestala brát léky (valproat) a záhy se situace opakovala. Nyní , tedy po dvou letech jsem opět na antidepresivech a valproatu, ale po měsíci není stav lepší.Sebevražedné myšlenky jsou na denním pořadu pokud si nevezmu rivotril. Je z toho prosím cesta alternativně ? Je mi 50 let a vždy jsem žila velmi aktivní život, teď mě nic nebaví. Nutím se, večery jsou snesitelné, ale .... Děkuji za odpověď
Dobrý den,
jestli jsem to pochopila správně, hledáte cestu, jak si pomoci i jinak, než užíváním léků. Určitě bych vám doporučila psychoterapii. Bezpečné, přijímající prostředí vám může pomoci integrovat své zážitky a najít novou rovnováhu. Také bych vám velmi doporučila, abyste o svých těžkých stavech, hlavně sebevražedných myšlenkách, mluvila s lékařem, který vám léky předepsal. Je dobré v tom nejtěžším nezůstávat sama, např. můžete kdykoli zavolat na pražskou linku důvěry, číslo najdete na internetu.
Přeji vám naději, že bude lépe.