Dobrý den mám velmi narušené sebevědomí, které mi často podrývala moje matka. Začala jsem často pít

3 Počet odpovědí:
Dobrý den mám velmi narušené sebevědomí, které mi často podrývala moje matka. Začala jsem často pít alkohol. Situaci přestávám mít pod kontrolou. Jsem samoživitelka
Dobrý den, mrzí mne jakým obdobím si teď procházíte. Alkohol často dokáže zmírnit negativní emoce, které v člověku vyvolávají nepříjemné myšlenky nebo vzpomínky na nehezké zacházení. Je to ale nebezpečné řešení, protože hrozí riziko vzniku závislostí nebo jiných zdravotních komplikací. Jsem ráda, že jste se situaci rozhodla konzultovat. Pokud chcete aktuální situaci změnit, můžete se obrátit na psychologa a psychiatra. Psychiatr Vám může předepsat léky, které Vám rychle pomůžou zmírnit negativní prožívání. Psycholog nebo psychoterapeut nabídne dlouhodobé řešení problémů se sebevědomím. Obě odbornosti nabízejí svoje služby hrazené ze zdravotního pojištění nebo hrazené klientem. U péče hrazené z pojištění očekávejte delší objednací lhůty. Pokud jsou Vaše potíže akutní, můžete si kdykoliv zavolat na linku důvěry (116 111) nebo se obrátit na krizové centrum v kraji. Držím vám palce!