Dobrý den mám velmi narušené sebevědomí, které mi často podrývala moje matka. Začala jsem často pít alkohol. Situaci přestávám mít pod kontrolou. Jsem samoživitelka
Dobrý den, mrzí mne jakým obdobím si teď procházíte. Alkohol často dokáže zmírnit negativní emoce, které v člověku vyvolávají nepříjemné myšlenky nebo vzpomínky na nehezké zacházení. Je to ale nebezpečné řešení, protože hrozí riziko vzniku závislostí nebo jiných zdravotních komplikací. Jsem ráda, že jste se situaci rozhodla konzultovat. Pokud chcete aktuální situaci změnit, můžete se obrátit na psychologa a psychiatra. Psychiatr Vám může předepsat léky, které Vám rychle pomůžou zmírnit negativní prožívání. Psycholog nebo psychoterapeut nabídne dlouhodobé řešení problémů se sebevědomím. Obě odbornosti nabízejí svoje služby hrazené ze zdravotního pojištění nebo hrazené klientem. U péče hrazené z pojištění očekávejte delší objednací lhůty. Pokud jsou Vaše potíže akutní, můžete si kdykoliv zavolat na linku důvěry (116 111) nebo se obrátit na krizové centrum v kraji. Držím vám palce!

Dobrý den, i když se to může zdát nyní velmi těžké, najít sebedůvěru a změnit vzorce chování není zase tak obtížné. Stačí vědět jak se vzorci pracovat a jak si začít věřit. S tím vám může pomoci každý psycholog. Stačí si jen vybrat, protože už nemusíte být na vše sama.
Krásný den.
Vážená paní.
je velmi pozitivní to, že si uvědomujete, že Vaše matka Vám podrývala sebevědomí. Dále víte i o tom, že inklinujete k pití alkoholu. Důležité je ale to, zda chcete, či nechcete s tím něco dělat. Ale za Vás to nikdo neudělá. Jen Vy. Fakt a zda opravdu. Můžete se obrátit na léčebnu Kroměříž, kde jsou skupiny, či na Phdr. Běťáka Ludvíka Brno, který též vede tyto skupiny. Nebo se jen individuelně setkávat u psychologa. Nevím kolik je Vám roků a jiné... těžko soudit na další... Abstinence je možnost, ale ne na trvalo. Každopádně jde o dlouhodobý problém, ale to nevíme, jelikož nevíme kolik !Vám je let. S čímž i závažnost potíží souvisí.