Dobrý den, mám takový problém jsem 7 měsíců těhotná a z bolaveho moudraku se mi udělal zánět zubů, Dolní čelisti a uzlin. Byla jsem u zubaře ten mi stim nic neudělal protože nemůžu otevřít čelist hrozně mě to bolí ???? zubař se ještě rozčiloval že mi stim nic neudělá a ať jdu domu. Nakonec jsem ho poprosila ať mi napíše nějaké antibiotika tak napsal Amoksiklav, a že mi zaberou až po 48h jenže nezabrali mám to ještě horší krk mám nateklej a už nevím co z bolesti nemůžu pít ani jist jsem zoufalá poradíte mi co bych měla dělat? Děkuji

Aneta Stryjová
Dentální hygienistka, hygienista
6 názor
Praha

Dobry den. Urychlene vyhledejte lekare/pohotovost. Pokud antibiotika nezabrala, napisi Vam jina. To se nekdy stane. V toto chvili nejde jinak pomoci. Zanet se musi trochu zklidnit a pak az budete moci otevrit, se zub vytrhne. Je velka skoda, ze jste stav sveho zubu moudrosti nechala zajit tak daleko. Mel byt vytrzeny jiz pred tehotenstvim, preventivne predejit tomuto stavu. Hodne sil.

Ivana Müllerová, DiS
Dentální hygienistka, hygienista
7 názor
Vysoké Mýto

S názorem výše plně souhlasím, snažte se co nejdříve vyhledat pohotovost třeba v nem.na stomatochirurgii, ať posoudí akt.rozsah zánětu, protože hrozí i vznik sepse, a to jako gravidní nemůžete riskovat.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz