Dobrý den, mám sedmiměsíční fenku křížence pudla a knírače. Do budoucna uvažuji o kastraci, ale názo

7 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám sedmiměsíční fenku křížence pudla a knírače. Do budoucna uvažuji o kastraci, ale názory na to, kdy by se měla provádět se liší. Je dostatečné podle Vašeho názoru nechat proběhnout pouze jedno hárání a hned vykastrovat? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, ano, myslím si, že je nejvhodnější kastrovat feny po prvním hárání. Fenka pohlavně dospěje a kastrace po prvním hárání má určitý vliv na snížení rizika nádorů mléčné žlázy. Podle mé zkušenosti nechte fenku odhárat a za 2-3 měsíce po hárání je nejvhodnější doba k zákroku. Pohlavní orgány jsou tou dobou klidné, nejsou tolik prokrvené a zákrok se dobře provádí. Hezký den. MVDr. Sandra Coufalová DoTh.