Dobry den,mam prosbu muj Tata kteremu bylo 70 let a 2 dny na to se probudil a ma chrnutou pravou pul

2 Počet odpovědí:
Dobry den,mam prosbu muj Tata kteremu bylo 70 let a 2 dny na to se probudil a ma chrnutou pravou pulku obliceje,povadlej koutek,kdyz pije musi pit jen na levou stranu,nebo brckem...oko se mi taky nelibi a spatne mluvi.Nevim si rady,k doktorovi ho nedostanu.Ani sveho doktora bohuzel nema...u doktora nebyl asi 40 let tak nevim na koho se obratit,co mam delat.????Kdyz se to stalo, tak jsem u nej bohuzel nebyl a pohotovost si nezavolal.
Zdravím, v každém případě neurologické vyšetření, může se jednat buď o centrální postižení lícního nervu, pokud postiženo i oko, pak se pravděpodobně jedná o periferní příčinu, kdy včasná rehabilitace stav upraví.Dr. Kresová