Dobrý den, Mám problém si vybrat psychologa, nikdy jsem u žádného jakoby nebyl a nejspíš bych potře

Mám problém si vybrat psychologa, nikdy jsem u žádného jakoby nebyl a nejspíš bych potřeboval na mojí pojišťovnu MV. Možná bych byl i schopný si zaplatit kolem těch 500 -, za jedno sezení. A chodil bych pravidelně.
Můj problém se týká: úzkosti a panicke poruchy, mám trochu problém s komunikaci už od malička. Posledních asi 4 měsíce se moje úzkost vyšplhala snad na maximum, jakobych se už přestal snažit a všechno zahodil. Ale moje problémy trvaji přes šest nebo sedm let. Nikdy jsem se nepokusil je řešit a teď mám velký zájem. Byl jsem tento týden na krizovém centru,protoze jsem měl pro mně těžký panicky záchvat, ve FN Brno a vážně se mi u pana doktora líbilo a chtěl bych si s někým promluvit. Teď jsem na neurolu 0,25 a začal jsem brát Zoloft zatím mi bylo doporučeno brát týden po 25mg. Děkuji moc za přečtení
S pozdravem Michal, 22
Dobrý den. Vaše potíže jsou náročné. Nevím, jak dlouho Zoloft berete. Obvykle trvá delší čas (někdy až 2 měsíce) než účinky léku pomohou cítit se lépe. Vzhledem k Vašim finančním možnostem je možné obrátit se na nějakou neziskovou organizace, která psychoterapeutické služby nabízí i pro dospělé. Informace můžete dobře získat v organizaci Fokus - určitě by Vám poskytli vhodné kontakty. Jistě Vám mohou dát doporučení k krizová centra. Pochopila jsem, že bydlíte v Brně a proto bych Vám napsala kontakt na místní Sociální kliniku, která nabízí terapeutické služby za lepších podmínek pro lidi, kteří si nemohou finančně dovolit běžného terapeuta. Držím Vám palce.

Dobrý den, myslím, že najít si psychoterapeuta, zvlášť když máte zájem na vášich problémech pracovat, bude pro vás to nejlepší. Určitě je to ale běh na dlouhou trať. Hodně štěstí.
Dobrý den, Michale,
z vašich řádků je patrné, že nad výběrem psychologa hodně přemýšlíte.
Máte někoho známého, kdo na terapie docházel a mohl by vám někoho doporučit?
Jinak doporučuji si pročíst informace, které o sobě psychologové píší a vybrat si toho, který vám bude svými slovy blízký. Také možná někoho, kdo se zabývá přímo vašimi potížemi.
Někdy je to spolupráce opravdu na dlouho a je úplně v pořádku, pokud se rozhodnete vyzkoušet 2-3 sezení u více odborníků a pak si vyberete.
Přeju hodně štěstí.
Markéta Jarolímková
Dobrý den Michale.
Pokud máte stále zájem začít pracovat, ráda se s Vámi setkám. Nemám smlouvu s pojišťovnou, ale můžeme se domluvit na platbě, kterou nabízíte.
Přeji hezký den.
H. Řepová
Z toho, co píšete jsem pochopila, že jste z Brna, já pracuji v Praze. Proto bych vám doporučila někoho z kolegů. Podívejte se na webstránky například terapeuta Romana Hlouška, Ondřeje Ženky nebo Jakuba Koutného a zkuste se s někým z nich domluvit.
S pozdravem
Dagmar Doubková